The Fearless Duo

• Hongkong Hong quan da shi (více)

Dvě sestry jsou svědky zavraždění své rodiny zlým bojovníkem přezdívaným Ghost Leg Killer (Jang Hwang Lee). Jelikož nemilosrdný bojovník chce zabít i obě sestry, rozhodnou se změnit si svá jména a v ústraní pracovat na zlepšení svých bojových umění, aby se mohly postavit zabijákovi a vykonat svou pomstu. Mezitím potkávají mladého bojovníka Sama (Lau Ga Yung), který má rovněž s Ghost Leg Killerem nevyřízené účty a rozhodne se k sestrám připojit. (Epistemolog)

Modiwish

Toto se silně nepovedlo. Nerad hodnotím nízko filmy, kde hraje můj oblíbenec Jang Lee Hwang, ale bohužel zde není zbytí. Koneckonců Hwang se tu objeví pouze ve dvou scénách a pak až v závěrečném duelu, kde předvede pár svých dechberoucích kousků. Jen je škoda, že byl tak trochu upozaděn a nemohl toho předvést víc. Scénář je prostý a osekaný na nezbytné minimum, avšak okořeněn o pár "vtipných" scén, u kterých jsem si naopak říkal: "Na co se to proboha koukám?". Ať už se jedná o moment, kdy je hrdina análně znásilněn duchem jakéhosi bojovníka či v závěrečně scéně, kdy se při souboji pomočí. Co se týče ženského osazenstva, tak postavy dvou sester - hlavní protagonistky filmu, které touží po pomstě - mě nijak nezaujaly a spíš mě otravovaly (což může být způsobeno i nepříliš dobrým anglickým dabingem). V čem film naopak exceluje, tak to jsou bojové scény, které mají výbornou choreografii a nevypadají jako grotesktní zrychlené tanečky, jak bývá u těchto nízkonákladových filmů zvykem.  Právě díky soubojům si film udržuje dobré tempo a čistě na nich bych hodnotil výše, ale zpackaný děj a nevyužitý potenciál v podobě Hwanga mě nutí dát poměrné špatné hodnocení. ()