Po Margo se k rodině ze svého pařížského exilu vrací i Larry, radostné shledání však poněkud kalí zprávy o válečných náladách, zmítajících celou Evropou. Angličané už zkrátka nejsou na kontinentu všude vítáni a platí to bohužel i o Řecku s jeho autoritativní vládou. Nebyli by to však Durrellovi, kdyby nepřízni osudu nečelili s hlavou vztyčenou. Celá rodina se společně s přáteli pouští do nastudování Larryho aktualizované divadelní adaptace Homérovy Odyssey. Do příprav se k Louisině velké radosti zapojuje i zhrzený Spiros, avšak v okamžiku, kdy je šťastný konec na dohled, všechno změní jedna jediná tragická zpráva. Byly to ale nádherné čtyři roky. (Česká televize)

troufalka

Nemohu skrývat zklamání. Čekala jsem že v lokacích na Korfu příběh ožije, ale rozpory s knihou a zbytečná love-storry mezi matkou a Spirem mi příběh znechutili. Knižní předloha je sama o sobě výživná, ale jde o vyprávění dvanáctiletého kluka o místní flóře a fauně okořeněná příhodami z jeho rodiny. Pokus natáhnout zajímavé téma na seriál z něj udělala pouze nastavovanou kaši. ()