Česko roku 2016. Hrozba pokuty z EU byla zažehnána, start z čínského kosmodromu se kupodivu podařil, ale teď na naši posádku číhá nečekaný problém, který může zhatit všechny plány stát se prvními Slovany na Měsíci: Předletěli nás Poláci! Samozřejmě je tu možnost přidat a předehnat je, ale to by našim kosmonautům nezbylo palivo na cestu nazpátek. Obětují se pro slávu svého národa? Poláci by to udělali... Na palubě rakety se rozvine skutečné drama, v němž účinkují snad všechny špatné vlastnosti typického Čecha. A když už se všechno zdá ztraceno a český vesmírný let se zdá být odsouzen k zapomnění, přece jen se dostaví duch blanických rytířů. Jen aby někdo nezapomněl říct „kočička"! (Česká televize)

EllienPM

Po supernabitém prvním a zejména druhém dílu zákonitě muselo přijít zvolnění. Nedala se čekat další vycpaná nenamalovaná úžasná kapitánka Musilová, ani pan Farkaš, který sliboval se svým strojem až tři Gé. Ale celá ta atmosféra a vize a nápad je natolik originální, že stále přečnívá a přesahuje. Tramvajím a Olgám zdar. ()

mh.mail

40% — Po mírném vzepětí v předchozím díle se zase spadlo do standardu. Jestli ono to nebude tím, že se zmenšil prostor pro ministra a jeho poradce, který vypadl úplně. Pár fórků bylo dobrých, nečekaný (a vtipný) byl závěr dílu, ale jinak žádná velká sláva. ()