silentname

"Dragonfly" by som zaradil do kategórie krátkych, no príjemných filmov, ktoré som videl rád. A možno by som sa k nim aj niekedy opätovne vrátil. Pritom tu máme jednoduchý príbeh s jednoduchou zápletkou, no keď si to človek reálne dokopy, tak to má v sebe svoje čaro. Veľmi pekne spracovaný vzťah matky a dcéry, ktoré zápasia s mnohými problémami a trvá im nekonečne dlho, kým k sebe opäť nájdu cestu. No bez spoilerov poviem, že cesta je podľa mňa veľmi pekná. Páči sa mi idea malej poštovej schránky od neznámeho priateľa, ktorý posiela tajné listy pre Annu, aby sa dokázala lepšie vyrovnať s rozvodom svojich rodičov, dialógy sú uveriteľné a má to svoje čarovné momentky, ktoré určite človeku dokážu priniesť úsmev na tvár. Film má aj príjemný soundtrack, z ktorého mi osobne asi najviac učarovala jedna z posledných skladieb - "Bring Me Home" od "The Ericksons." Film nepotrebuje veľa postáv, ani komplikované zápletky na to, aby dokázal podať svoju myšlienku a zvláda to podľa mňa veľmi dobre. Niekedy proste stačí málo na to, aby sme dokázali veľké veci. Takže dúfam, že sa nájde viac ľudí, ktorí film ocenia a ako príjemný film na dopoludnie to skutočne odporúčam. Podľa mňa je dobrý. Hodnotenie: B+ ()