Mooseowon iyagi 3 : hwasungeseo on sonyeo

• Jižní Korea 무서운 이야기 3 : 화성에서 온 소녀 (více)

ricci.s

Tretí diel úspešnej ázijskej antológie prinieslo aspoň malý pokrok oproti slabšej predchádzajúcej časti, a poteší dokonca aj fanúšikov sci-fi, aj keď ten spojovník medzi jednotlivými príbehmi až taký zaujímavý nie je. Prvá poviedka „Fox Valley“ je príbehom dvoch mužov, ktorí hľadajú pomoc uprostred lesa, až napokon narazia na podivný dom s ešte podivnejšími obyvateľmi, ktorí nie sú tak celkom ľudia. Pár momentov tu bolo, ináč najslabší článok. Zlepšil to „Road Rage“, typický road movie o diaľničnej naháňačke jedného magora a mladého páriku. Napínavé, akčné, svieže, fajnové. A posledný príbeh „Ghost of Machine“ by som už nazval peckou roka. Matka nemala na synčeka čas, tak mu zaobstarala robotíka, ktorý sa však po rokoch začal kaziť. No zbaviť sa ho očividne nebol najlepší nápad. Spočiatku nepríjemný, neskôr desivý kúsok, ktorý mi asi v troch momentoch privodil zimomriavky. Musím uznať, že táto poviedočka ma vydesila viac, ako väčšina amerických duchárin, ktoré som videl v posledných rokoch, a najmä vďaka nej si snímok v mojich očiach odnáša nadpriemerné hodnotenie. ()