22 nenme no kokuhaku: Wataši ga sacudžinhan desu

• Japonsko 22年目の告白―私が殺人犯です― (více)

BlackHood

V polovině filmu jsem dostal strašnou chuť si pustit korejský originál, ten se mi totiž líbil až tak, že jsem ho měl v oblíbených. Japonská verze mě totiž nudila, soustředila se spíše na psychologii postav, narozdíl od korejské, ta měla skvělé akční scény, které si pamatuji i po třech letech. Taky mi tam chyběl nějaký akční soundtrack, myslím, že by dokázal navnadit napínavou atmosféru. Nejsem žádny co remake, to odpad, naopak mám názor, že remaky své originály předčí. Ale tohle není ten případ. Tisíckrát více doporučuji Korejskou verzi. ()

Zíza

Korejskou verzi neznám, mám pocit, že si ji ani v blízké době nepustím, ale to na škodu určitě není. Bavilo mě to, říkala jsem si, co se za tím vším skrývá. Jeden zvrat jsem nečekala, ale potom mi to všechno začalo dávat smysl a vše doklaplo, kam mělo, a mně to došlo. Určitě je to zajímavá krimi. Napínavá a spíš než cokoliv jiného tak si hraje s psychologií všech zúčastněných a hraje si dobře. Tohle podpořené solidně zahranými charaktery a máte fajn podívanou. S velmi zajímavým a podmanivým ozvučením. Upřímně mi přišlo, že takové hudební pozadí spíš patří do hororu, ale když se to vezme kolem a kolem, tak to pro ty, co přežili, horor byl. ()