Castrator

Film nefilm (jde o pilotní díl k seriálu, ve kterém se nepokračovalo) s dobrou robinhůdovskou atmosférou, který bohužel během hodiny moc nenabídne. Kdyby bylo více dílů, mohlo jít o to lepší o R. H. Takhle jen slušný a atmosférický průměr. ()

senecek

Film jsem viděl (pokud si dobře vzpomínám) někdy v osumdesátých letech (1975 - 1977 ??) a bylo to mé první setkání s Robinem Hoodem. Jen malá připomínka toho,že se tam jednalo,mimo jiné,o silný luk,který byl zakázaný a jeho majitel pronásledovaný ...??? Doplnění: Tak dnes,tj. 9.12.2016 jsem film shlédnul a má vzpomínka byla přesná (šíp vystřelený lukem se zaryl do stromu více jak z poloviny). Jinak děj filmu je o ,,zrodu" Robina Hooda (podobně jako ve filmech Robin Hood a čaroděj s M.Praedem z roku 1983) - konflikt s královskými zbrojnoši, vypálení rodné vesnice a zabití matky a sestry ?? (film je v angličtině),útěk do lesa,souboj s Malym Johnem na kládě přez řeku,závěrečné střetnutí a souboj se zbrojnoši a vznik družiny Robina Hooda. Film má délku 57minut. V roce 1976 byl dabovaný studiem Barandov. A čtyři hvězdy,které jsem mu dal minule spíše z nostalgie, mu samozřejmě nechám! ()