Život v sevření mrazu - Série 6 (2015) (série)

Running on Empty (S06E03)

(epizoda)
  • Velká Británie Running on Empty

Marze

Je leto. Na podzim zacne lovecka sezona ovci aljasskych a traper jde je do hor omrknout kde jsou. Ovce se radi drzi vysoko nad stromovou linii. Lovecka omezeni mu dovoluji strilet jen starsi berany podobne jako nas vrcholovy predator lidove zvany "bacily",presneji vovid lovil take hlavne stare a slabe kusy. Lovec se uci zvyky ovci. V dalsi dejove linii Jessie Holmes jde zkontrolovat na rece sve lovecke rybi kolo ze smrkovych vetvi, protoze hladina silne poklesla.  V dobrem dni ulovi az 900 ryb hlavne pro psy. Reka Tenana ma tu vlastnost, ze kdyz spadnete do reky, naplni se vam obleceni bahnem a klesnete ke dnu. A ve treti dejove lini poustevnice je fyzicky prepracovana, boli ji cele telo a klienti do jejiho kempu dorazi brzi. Proto jako hodne zen vola muzovi v zaloze, aby si u ni zfarma neco odpracoval. A dalsi postavy je rodina, ktera se zivi lovem tulenu. Tuleni vousati lze lovit jen jeden tyden, nez zacne tuhnout led. Dostanou z nich az 400 kilo tuku. Domorodcem neni jen jeji manzel a tak daleko na mori tradicni lov harpunou nezvlada. ()