Someone Like You

• Tchaj-wan 聽見幸福 (více)

Muž při nehodě oslepne a také přijde o svou snoubenku. Najme si pečovatelku, která má stejný hlas (a také vzhled) jako jeho ztracená láska. (Netflix)

Vavča

Fang Zhan Cheng (Kingone Wang) přijde o svoji snoubenku Liang Luo Han (Kirsten Ren), jeho obchod jde ke dnu, nicméně i přes ztrátu zraku se jeho život začne měnit. Jeho nová ošetřovatelka Chen Yu Xi se bývalé snoubence podobá nejen hlasem. Jakkoliv je zápletka pro někoho klišoidní, tak seriál netrpí ztrátou tempa, nebo utahaností. Má dokonalý audiovizuální ending, opening, poklidně si plyne a zvládá kromě dramatu, romance i trochu komedie. Arogantní Fang Zhan Cheng se začne pomalu měnit. Kingone Wang zahrál slepého obchodníka nesmírně autenticky, není to žádný rybízek, ale má obrovské charisma, krásný, nízko posazený hluboký hlas, který nádherně zvučí, být žena jdu do kolen. Lorene Ren jako Chen Yu Xi je tržená a střelená hrdinka, možná moc naivní, ale rozhodně ne hloupá. Lorene Ren v The Crossing Hero neměla moc prostoru něco předvést. Tady dovede být roztomile neohrabaná, vážná i energická hrdinka. Interakce hlavní dvojice mě hodně bavila, poté se seriál překlopí z romantické roviny do soupeření dvou soků. Nenapadá mě nic, co by mi vyloženě na seriálu vadilo, ať hudba, kamera, herci. Možná to chtělo trochu více intenzity a komplikovanosti. Milý seriál, nemohu říct, že by byl vyloženě klišovitý a něco vykrádal. Tuším, že v díle 13 odkaz na sérii http://www.csfd.cz/film/301509-xia-yi-zhan-xing-fu/komentare/ Tato série je rovněž podle knihy. Tři a půl hvězdy a určitě si ho nechám rád pro reprízu. ()