Záchrana vydry č. 501

USA, 2013, 52 min

Režie:

Bob Talbot

Daniel Stern (vypravěč)

Poznejte příběh 501. mláděte mořské vydry v akváriu v montereyském zálivu, které se ze dne na den ocitlo bez matky... Když je mládě vydry mořské vyplaveno na kalifornskou pláž, je to tragédie. Ale stejně tragické je, že k tomu dochází naprosto běžně. Mořský biolog Karl Mayer se už několik desetiletí snaží navracet vydry zpátky do jejich původního přirozeného prostředí, kde v místním ekosystému odjakživa hrají důležitou roli. Jenže jeho snaha se stále nevyplácí, a nikdo neví proč. Snímek Záchrana vydry č. 501 zachycuje 501. pokus zachránit osiřelé vydří mládě. V tajných střešních nádržích akvária v Monterey Bay se mládě učí samostatně přežít. Film zároveň pokládá zajímavé otázky: je naší povinností pokusit se zachránit živočišný druh, který je na pokraji vyhynutí? Nebo je právě tato snaha příčinou nemocí rozšířených v populaci vydry mořské? A vzhledem k tomu, že nedokážeme navrátit svět do jeho původní panenské podoby před člověkem, je snad snaha o záchranu druhu naprosto zbytečná? (TV Prima)