silentname

"Turnt" nebude filmom, ktorý by som vám vedel odporúčať na zhliadnutie. Myslím si, že chce povedať myšlienku a nemôžem ho označiť ako bezduchým pokusom o niečo, no nemyslím si, že to tvorcovia nejako ideálne zvládli. Priznávam sa, že počas prvej polovice filmu som to chcel vypnúť. Mal som pocit, že to vzdám a film nedopozerám. Iritovali ma tu mnohé veci. V prvom rade práca s kamerou na niektorých záberoch pôsobila úplne amatérsky a audio v celom filme zachytávalo všetko okolo. Ako keby to robil niekto, kto sa vôbec nerozumie zvukárčine a pôsobí to absolútne amatérsky. Na druhú stranu som si ale povedal, že možno nebudú technické aspekty filmu dobré, no ako bude na tom story? V prvej polovici som mal pocit, že sa motáme v kruhu, no postupne sme začali aj postavy lepšie spoznávať a všetko sa to ukázalo ako celkom solídna dráma, ktorá hovorí o tom ako sa vyrovnať so smrťou. Alebo v tomto prípade vraždou. A jedna vražda dokáže spustiť kolotoč nepríjemných udalostí, ktoré potom prinesú ďalšie a ďalšie a ďalšie. Vražda bude pomstená vraždou. A potom tá vražda chce byť pomstená ďalšou vraždou. A je to nepríjemný kolotoč. Najmä vo svete afroamerických rapperov, ktorí si takto budujú svoju silu a rešpekt medzi ľuďmi. A je to smutné, že toľko mladých afroameričanov musí zomrieť kvôli tomu, že niekto ich len tak zastrelí. A to vedie k ďalšiemu útoku a potom ďalším desiatim a podobne. Keď som si výsledne tú story vzal, tak film chce niečo povedať. No jeho amatérske spracovanie mi bráni aby to bolo údernejšie a zaujímavejšie. Lebo s týmto spracovaním bude zázrak, ak to ľudia zvládnu dopozerať do konca. Hodnotenie: D+ ()