Hudson Taylor

• USA Hudson Taylor
všechny plakáty

Jeden obyčejný člověk - muž, který se odvážil věřit v Boží věrnost i ve všech zkouškách. Příběh Hudsona Taylora, jednoho z průkopníků křesťanské misie v čínském vnitrozemí, spadá do poloviny 19. století. Film vám přiblíží všední život misionáře, jehož služba se stala vzorem pro mnohé, jeho osobní zápasy, pochybnosti vítězství i prohry. Může vám pomoci uvidět velikost Boží proměňující moci a potenciál každého Božího dítěte, může povzbudit víru, že Bůh naplňuje naše potřeby. Přestože film byl natočen v roce 1981, neztratil dodnes nic na své aktuálnosti.
Některé z citátů Hudsona Taylora:
„Bůh je živý. Promluvil v Bibli. To, se říká, myslí vážně a udělá vše, co slíbí."
„Velké poslání není nějaká možnost, kterou bychom mohli zvažovat. Je to přikázání, které máme poslechnout."
„Božímu dílu, konanému Božím způsobem, nebude nikdy chybět Boží zaopatření." (Rosa Video)

majo25

Životopisný príbeh o fanatikovi (ako inak nazvať človeka-misionára, ktorý ide konvertovať ľudí na tú "pravú" vieru v krajine s úplne odlišnou kultúrou), ktorého akože majú stretať dramatické situácie. Tých situácií je ako šafránu, viacmenej len nedostatok peňazí a absencia družky. Spracovanie vyzerá, ako by ho točili na kolene, interiérové kulisy sú chabé, herectvo skôr ochotnícke, dialógy výrazne nudné. Posolstvo filmu zasa priehľadne religionistické a nezaujímavé. ()