Alien Platoon

Francie, 1992, 87 min

Režie:

N.G. Mount

TERRORDROME odpad!

Žabožrútsky zázrak N.G. Mount taktiež patrí medzi filmárov nad tvorbou ktorých si človek odkrúti hlavu od krútenia hlavou. Alien Platoon je dokonca ešte horší než jeho predchádzajúce kúsky, takže v istom zmysle prekonáva sám seba. dejovo je to hlavne vykrádačka Predátora, kde je do lesa vyslané komando aby zúčtovalo s vojenským supermutantom čo sa odtrhol z reťaze ( doslova ). Nanešťastie film trvá neskutočných takmer 90 minút, vyplnených hlavne nekonečným pochodovaním medzi stromami ku ktorému dozblbnutia vyhráva ten istý hudobný motív. Predstavitelia drsniackych komanďákov sú priam fenomenálne zlý antiherci, ktorým divák neverí ani to že si sadnú na zem. Občas v rámci psychologického teroru nájdu náhodne narafičené lebky či bulvy na špajli a taktiež pohodený magnetofón čo ich pustenou nahrávkou ošáli že prilieta vrtuľník. Ďalší vývoj deja je typicky Mountovský, rozumej úplne mimoňský. Ak pominieme že jeden z hrdinov zdochne na otravu vodou z potoka, tak vojačkovia napokon narazia na nejakú pivničnú nemocnicu, v nej dve šialené sestričky a následne ich prepadnú zombíci ktorých mŕtvolné maskovanie predstavujú sieťky na hlavách. Ako to všetko súvisí neviem, ak to aj bolo nejako vysvetlené tak som tomu nerozumel, bo to bolo po francúzsky... "merde"!Tým to ale nekončí lebo posledný čo prežil následne stretne na úteku lesom heavy metalovú Xenu, princeznú bojovníčku s kušou a mocne vyfúkaným három a ona potom mutanta, ktorému neublíži ani vystrieľanie celého zásobníku zblízka do hlavy, ubije trúbkou. P.S. streľba je už tradične znázornená iba trasením zbraňami ktoré nič nerobia, zhnitá čerešnička na torte z uschnutého lajna. ()