Je mrazivý leden roku 1945. Jednotka francouzských výsadkářů začleněná do americké armády spolu s dalšími americkými jednotkami přijíždí osvobodit Alsasko ve Francii. Zatímco část jednotek má osvobodit město Jebsheim, jedna z divizí dostane za úkol obsadit strategicky umístěný les, kterým nesmí proniknout žádné německé jednotky. Zakopaní vojáci tak zažívají nejen drsné boje s dobře vycvičeným nepřítelem, ale i kruté strádání díky mrazivé zimě a nedostatku posil a zásobování. Ačkoliv s každým dalším útokem je jich méně a zásoby munice jsou na minimu, chápou, že udržení lesa je klíčové pro další bojové operace v Alsasku... (Big Bear)

Shakers

Hodnotenie je tu skutočne mizerné, ale pri tom to nie je až také zlé. Pozrieť sa to dá, ale ta kamera mi nesadla, príbeh a postavy nula bodov, výpravu ešte ako ta človek zbaští, ale inak je to slabé a zbytočne dlhé. 45% - 2* ()

Big Bear

Tenhle film se zatraceně špatně hodnotí. A je to vidět i na zdejším hodnocení. Od naprostého dna do hvězdných výšin, většinou je však hodnocen velmi nízko při zemi. Přesto věřím, že se do modrých procent probojuje. Bude to mít ale stejně těžké jako ti zmrzlí hladoví kluci v liščích děrách na hranicích Francie a Německa.... Do konce války zbývají necelé 4 měsíce (tedy té v Evropě) a jednotka americké armády sestavená z Alsasanů přichází spolu s rodilými Američany v ostatních jednotkách dobýt zpět svoji zem. Amíci si je krapet dobírají z důvodu že jsou výsadkáři byť ani jednou neskákali, ale jinak panuje v družstvech pocit sounáležitosti a zejména Alsasané si velice váží Amíků (mimochodem já také), že odjeli kamsi za oceán získávat zpět svobodu okupovaným zemím a platili za to vlastní krví. Alsasané si právě prošli velkým masakrem, kde padla řada vojáků a tak přeživším není moc do řeči, protože vzpomínky na mrtvé kamarády jsou ještě moc čerstvé. Jednotka sice dostane nějaké mladé posily, staří mazáci je ale berou jen jako čísla do počtu a raději už ani nechtějí znát jména těch mladých vykulených kluků. Není to nic osobního, jen obrana před dalším šokem až je uvidí rozstřílené na kusy nebo roztrhané od minometné palby. A zatímco americké jednotky dostanou za úkol obsadit nedaleké městečko, Alsasané mají zakopaní v lese zabránit jakémukoliv průniku Němců. Je mrazivý leden roku 1945 a promrzlí vojáci ve svých liščích norách začnou bránit les dle rozkazu. Vzdálená střelba prozrazuje, že ve městečku zuří boje a první skupinky Němců prostupující les na sebe nenechají dlouho čekat.... --------- Jak říkám těžko hodnotit. Pravdu má ten co tu psal cosi o tom, že se ve filmu kecá, kecá a pak bojuje a pak zase kecá a kecá. Já mu chtěl dát šanci a dělám to tak pokaždé bez ohledu na hodnocení. Koneckonců, válečných věcí se teď moc netočí. Počáteční průjezd amerického konvoje zamrzlou krajinou v čele s džípem se sekačkou na dráty sliboval mnohé. Poté co kluci vyskákali z GMC náklaďáků jsem spokojeně zhodnotil výzbroj i výstroj. Jenže pak začali spolu mluvit a bylo zle. Dialogy byly toporné a někdy opravdu zvláštní. Tento dojem jsem měl celý film a možná tomu napomohl i asi ne zrovna povedený český dabing. Boje s Němci byly na úrovni ukázek bitev klubu vojenské historie byť se pak dodatečně do filmu zasazovaly stopovky prolétávajících střel. Němci byli až neskutečně tiší a to ne jen při přesunech lese, ale i při boji. Za celý film promluvil jen jeden německý voják a to zurück komm ! Herci asi nebyli dostatečně jazykově vybaveni.... Při bojích kamera pobíhá kolem vojáků, různě poskakuje, je trhaná a je to všechno až moc takže to v celku působí dost lacině. Když někoho z ,,hrdinů'' něco trefí, rázem ustane střelba, všichni vylezou z děr a postaví se kolem kamaráda, který v agónii poslouchá vyprávění druha o tom jak spolu ještě pojedou do Paříže... Hrůza. Film i ukazuje na skutečnost, že po obsazení Alsaska museli muži do wermachtu, čímž pak došlo k paradoxním situacím, že v tom roce 1944/45 Alsasané stříleli po sobě navzájem a lišily je jen uniformy... Já si velmi vážím odvahy a kladně ten počin hodnotím, se kterou do toho všichni šli, ale na pořádný film to stále bylo hodně amatérské. Navíc ta stopáž byla pekelná. Já chápu snahu režiséra přiblížit nám jednotlivé vojáky a to co si v lednu 45 mysleli o válce atd... ale někdy toho mluvení bylo až až... De facto to samé obsahuje jeden z dílů Band of Brothers - Bastogne a ta zima v děrách a neustálé Německé přepady tam jsou zpracovány 100x lépe. Jasně, BoB mělo natáčecí rozpočet, ze kterého by žila nejeden rok nějaké zemička v rovníkovém pásu, ale když už na něco koukat, tak raději na to pořádné. Celkový dojem asi také hodně ovlivnil syntezátorový hudební doprovod, který se sice snažil znít velkolepě, ale ta umělost elektrických varhan z toho doslova čišela... Tenhle film může zaujmout snad jen ty, kteří se zajímají o toto konkrétní bojiště. Dávám tedy za dvě ledové kávy ,,ohřáté'' na zippo zapalovači, na víc to nebylo. * * () (méně) (více)

Marze

Rozkoukal jsem to ráno i když jsem viděl, že to má jen 25% a večer jsem si zde omylem rozklikl finský film se stejným názvem a koukám ty jo během dne se to vyšvihlo na 87%...Tento scénář by šlo natočit s partou z paintballu. Jednu hvězdu dávám za tu skoro 2,5 hodinovou námahu herců a druhou za hezké lesní prostředí. ()

Volodimir2

Keď som sa dostal k filmu „Zimná vojna“, bol som presvedčený, že ide o ďalší remake film z obdobia Sovietsko-fínskej vojny z roku 1939. Veľkým prekvapením pre mňa bolo, že film je natočený na základe skutočných udalosti z úplne iného bojiska a to zo západného frontu. Film sám o sebe nie je vyslovene vojnovým filmom, skôr by som ho dal na hranicu psychologického filmu o dianí na fronte skutočných mužov v skutočných udalostiach a so skutočnými citmi. Odohráva sa v období nemeckého útoku na Ardeny (16.12.1944 až 30.1.1945) kedy sa zastavil spojenecký útok 7. americkej armády generála Patcha a 1. francúzskej armády generála Lattreho. A do tejto nemeckej útočnej aktivity Hitler zapojil aj operáciu Nordwind (Severný vietor), ktorá mala za úlohu vytlačiť Spojencov z Alsaska. Ale pre vodcu Oslobodených francúzskych síl generála de Gaulla ústup z pozícii pohoria Low Vosges (Vogézy), z mesta Strasbourg a vôbec z Alsaska by bolo pre Francúzsko celonárodnou katastrofou. Vydal rozkaz brániť tieto oblasti do posledného muža. Francúzskej armáde sa podarilo tieto oblasti udržať, ale za cenu obrovských strát na životoch, obdobne pochodili aj príslušníci 45. práporu 45. americkej pešej divízie keď sa z celého práporu zachránili iba 2 vojaci. Druhou psychologický ešte náročnejšou otázkou, ktorú nám film predkladá, je skutočnosť, že Alsasko historický patrilo raz Nemecku, potom Francúzsku a tak po jeho obsadení Wehrmachtom sa nechalo dobrovoľne zverbovať okolo 130 tisíc vojakov. Časť z nich odišla do bojov na východný front a časť z nich bojovala proti vlastným na západnom fronte. A tak sa stávalo, že mohli proti sebe bojovať aj vlastní súrodenci. V skutočnosti ide o veľmi pekný film, ktorý je pomerne ťažký na pochopenie a tak som považoval za povinnosť niečo k tomuto deju ozrejmiť. ()

Rodriguez

Pokud někdo nechápe ve válečném filmu status psychologie, je pro něj tento snímek ztrátou času! Já si to naopak parádně užil a soucítil s herci, kteří vystihli danou atmosféru na výbornou! Vůbec nikomu jsem nezáviděl, že musel v téhle nesmyslné válce trpět, ať už tak či onak... 80% ()

Johnny.ARN

Hrdinská ( !!! ) francúzska ( ?!!! ) jednotka bojuje po boju svojich bratrancov amíkov niekde v Alsaskom lese proti tým zlým, škaredým Nemcom a oslobodzujú rodnú hrudu svojeho veliteľa. Prestrelky sa striedajú s kecavými scénami o hovne, celé je to ako fanmade home video, preto je veľmi prekvapujúce si čítať záverečné titulky a vidieť, koľko ľudí na tomto dríste pracovalo. MHWL bolo aspoň svižnejšie, s lepšími bojovkami. A celé je to ukrutne dlhé, pritom príbeh vás prestane zaujímať po prvom strete, kontakty sú ako cez kopírak a po hodine vás to prestane zaujímať úplne. 1 z 5 ()

kenkaku odpad!

Jak mám válečné filmy rád, tak tenhle mě rozčiloval prakticky od první minuty. Nejenže z něj čiší amatérismus (nevím jak to popsat... divný střih, divná kamera, prkenný komparz). Do toho ten děj... Debaty o nesmrtelnosti chrousta a scény, které mi až podezřele připomínaly epizodu Bastogne nejlepší válečné série Bratrstvo neohrožených. Celou dobu jsem se snažil (marně) pochopit vyšší záměr díla. Ten je odkryt až se závěrečnými titulky. Nejdřív jsem ze soucitu chtěl dát jednu hvězdičku, ale nemám rád citové vydírání. Prostě nejhorší film za dlouhou dobu... ()

Maynard.

Tak tady se stala chyba jako kráva. Když sem film stahoval cca před rokem, tak měl cca 80%, tak sem si říkal, že to bude parádní válečnej kousek. No, dostal sem se k němu až včera. A celou dobu sem si říkal, hergot co na něm je tak dobrýho. Jasný, není to klasickej americkej válečnej film, ve kterým se jen střílí. Tady to rejža chtěl vzít krapet do duše vojákovi. Ale ty vole, postavy ani nevím jaký tam byly, k žádný sem si nevytvořil vztah. Přestřelky, tak ty byly hodně vtipný :o). Všichni se kryli za stromkama a sem tam někdo spadnul na zem. No a pak se tam v německý uniformě objevil brácha jednoho frantíka, kterej byl nucenej přeběhnout. Ale byl to film fakt hodně divnej, kterej si asi zaslouží víc než 25%, ale né zas tak o moc. A já si můžu říct, že sem po dlouhý, dlouhý, dlouhý době viděl film, kterej má černou barvu, což mě samozřejmě velmi šlechtí :o)) ()

Hanys_

Strašlivě dlouhá přestřelka v lese, ve které když se zrovna nestřílí, tak se neděje nic.. Fain, možná to tak nějak fakt vypadalo, jenže sledovat to tou akční roztřesenou kamerou, bylo utrpení. Fakt to působí jako lepší fan video. Hvězda za tu informativní hodnotu. ()

bobstock

Vypadá to, že pan Aboucaya je velkým válečným romantikem a vášnivým sledovačem kolumbijských telenovel. Stává se mi , že jsem naštvanej kvůli smrti filmové postavy, protože mi byla sympatická, zde jsem byl ale naštvanej, co bude následovat. Stále se opakující, nekonečné, srdceryvné vyznání cesty kolem světa a já nevím, co ještě za řečičky a pak brečíme a pak to nějak překonáme, povíme si o filozofii děr v lesích Alsaska, protože nejsme ozbrojení nacist zombies. Pouze spojenci jsou lidé a mají citů plnou hlavu, hlavně, když kolem nás sviští kulky. Nemyslím to samozřejmě tak, že bych sympatizoval s nacisty, ale tyhle typy filmů, kde se hraje na jednu stranu a zbytek jsou jen bezduché sparing automaty mě rozčilujou. Cokoliv tím chtěl rejža říct se mi nepáčilo. Navíc hudební doprovod a kamera vhodná béčkovému tv filmu. Je to strašné, protože skutečnost byla mnohem krutější. 15% ()

arcticsky

Podivné jednání některých postav, občasné žvástavé dialogy a zbytečně natahovaný děj. Přestřelky mne vcelku bavily i přes jistou jednotvárnost. Dokoukal jsem to... ()

MickeyStuma

Tak to vypadá, že David Aboucaya se válečných dramat zatím jen tak nevzdá. A opět si snímek takřka udělal celý sám. Zaměřil se na těžkou situaci na místě známé jako Alsaska ve Francii, která nemálo připomíná obdobnou situaci v Normandii. Francouzský regiment výsadkářů bojuje s americkou jednotkou za osvobození Alsasky. Musí přes les, který byl později pojmenován jako ´francouzský Stalingrad´. Vojáci tam byli uvězněni v drsných zimních podmínkách, kde poznali hrůzy války. Snímek se i přes válečné scény především zabývá prožitky a myšlenky samotných vojáků. Jejich zvládání situace, psychologie a osobních rozhodnutí. Někteří museli hodně bojovat i samy se sebou. Snímek se svou dvouhodinovou stopáží snaží přiblížit danou situaci jak to asi mohlo vypadat. Může tak tedy připadat nudný, ale to jen dokresluje danou situaci. Dlouhé čekání bez zásob v mrazu, kdy nepřítel může kdykoli a nečekaně udeřit. Tady se v podstatě zastavil čas. Akční kamera více dokresluje náhlou paniku při náhlém odstřelování. Dlouhé hodiny nic a pak najednou výbuch. Nejedná se tedy o běžný válečný film, jak je většinou zvykem. Když se do popředí děje vynáší více psychologie vojáků, než válečné scény plných hrdinství, vždy je to přijato velmi vlažně. Vzniká otázka: Proč? Jediná výtka se týká sněhu. Buď tam je anebo není, aby náhle nasněžilo, když najednou v další scéně zase po sněhu ani památky. Tady to David nějak nevychytal. ()

kluzo

Docela amatérský film s dost nelogickým jednáním představitelů a hróóózně natahovaným dějem. Opravdu, jedním slovem - nuda. ()

rublik05 odpad!

Amatérismus nejhoršího kalibru. Nefunguje zde nic. Od mizerných hereckých výkonů, přes naprosto zoufalý scénář a děj až nakonec kamera. Ano, to nejohavnější na celém filmu je zcela trestuhodná kamera, kdy lepší záběry jdou udělat snad i na mobilní telefon. Atmosféra, příběh či hudba, i v těchto aspektech je Zimní válka totálně mimo. Už dlouho jsem nebyl z válečného filmu tak zklamaný. Dvě hodiny naprostého utrpení a absolutní ztráta času. 0/10. ()