Epizody(6)

Když z vesnice poblíž lesů v Ardenách zmizí dospívající dívka, místní policie začne spolu se starostlivou učitelkou odkrývat síť znepokojujících tajemství. (Netflix)

Amberjack

Atmosférou, napětím a hereckými výkony velmi příjemně dýchající seriál, který využívá neotřelé prostředí francouzské části Arden. Stížnosti na nelogický děj nechápu. Všechno je tu vcelku jednoznačné, seriál ani nedává možnost nimrat se v detailech. Suzanne Clément hraje velmi dobře, pokud šlo o to zobrazit hysterickou a v některých momentech značně neprofesionální policistku - štvala mě docela dost. V kontrastu s chladně uvažujícím, těžce profesionálním, nově příchozím šéfem policie to působí zajímavě a vytváří to napětí i mimo vlastní detektivní linku. Jen je potřeba nic zvláštního neočekávat - postavy jsou dané a více či spíše méně se vlivem událostí nějak vyvíjejí. Některé okamžiky příběhu nejsou vysvětlené. Žádné komplexní flashbacky, jen pár vzpomínek... Celé se to prostě nesnaží uchvátit, překvapit a šokovat. Stačí jen, že to funguje. Ale to je vlastně překvapivé samo o sobě. Frantíci to nijak nedojebali, good job! ()

to08.net

Skryté je odkrýváno jako při loupání cibule. Krok za krůčkem, takže dává možnost postavám panikařit, jít hlouběji, chápat a měnit pohled na věc. Skvělá minisérie, kde najdete vše lidské i zvrhlé a užijete si každou chvilku. Oceňuji kameru a mystické prvky, které nám připomínají, že intuici je třeba důvěřovat. Vynáší z hlubin právě to, co nás posouvá k dalšímu kroku-) ()

LaCZik

Na konec zůstaneme na průměru. V prvních epizodách, je citelné napětí, které si časem vytrácí.Postavy se začínají chovat hloupě a deux et machina konec je naprosto debilní.Ani co se týče postav to nebyla žádná výhra. Eve předvádí toporné herectví, což nedokáže vyvážit ani svou vizáží. Závěrečný zvrat se nekoná, jede se na jistotu a za zmínku stojí, že tak bezzubého villana jsem nezažil již dlouho. PS: Chápu, že Francouzi mají v zesmešnovaní svých četníků dlouholetou tradici, ale takto nekompetentní policii nemají snad ani ()