Panta Rhei

• angličtina Panta Rhei (festivalový název)
Krátkometrážní / Animovaný
Česko, 2016, 4 min

Hlavní myšlenkou filmu je chování jedince v kolektivu. Film se zabývá otázkou, zda se má jedinec chovat tak, jak je nejvíce prospěšné pro něj, nebo zda má své zájmy podřídit skupině. Martin Pertlíček při tom vycházel z teorie ekonomiky Adama Smitha. Smith tvrdí, že člověk je společenskou bytostí, která pociťuje emoce, jako je lítost a soucit. Vyzdvihuje lidskou schopnost empatie. Svou nauku o ekonomické teorii postavil na zájmu jednotlivce o sebe sama (egoismus). (ČSFD)

Tom_Lachtan

Fuj tajbl, co to bylo? Tohle natočil někdo, kdo má hodně rád Švankmajera a nenapadlo ho nic lepšího, než natočit film, ve kterém vystupují animované kusy masa v antropomorfizované podobě a jeden dosti děsivý maso-mlejnek. v reálu to má jen minutu, ale sakra dobrou minutu -->http://aniont.com/cs/film/panta-rhei<-- PS: tak ono to minutu nakonec nemá! Teda, má, ale je i verze delší a asi i lepší, byť se možná až moc snaží o názor na všehomíra, tady je odkaz -https://vimeo.com/168905701 - a budiž věčná slápa Kill-tecovi za to, že mi dal o téhle verzi vědět, díky, díky ()