Mladí vojáci se přesvědčí o tom, co je to doopravdy válka. Nekoná se v ní žádná hra na hrdiny, tak, jak to znají z pláten kin. Je tu jen všudypřítomná smrt, která se jich dotýká svými pařáty a nalézá se proklatě blízko. A vůbec si nevybírá. A pak je tu strach. Obyčejný, lidský strach o život. Jenže ten musí překonat každý, kdo chce přežít. A že v tak mladém věku chce přežít každý je přece jasné. Bude tedy strach sinější než kamarádství a boj proti zlu? (Pitryx)

Pitryx

Poněkud nechápu, proč byl a je tento film dost mimo divácký zájem. Já na něj narazil jen náhodou. Zpočátku to není nic moc, ale pak to začne být velmi dobré, až vynikající. Herci jsou výborní, dějově to také jde, takže divák ani nevnímá tu dlouhou stopáž. V každém případě tu nečekejte klasický válečný film s hrou na hrdiny. Bohužel je velká škoda několika scén, kde nebylo něco vysvětlleno. Také konec se zrovna nepovedl. Těch poslední asi pět minut to dost zakopalo. Přesto odebírám pouze dvacítku, protože zas tak veký význam to pro fim jako celek nemělo. Nedívám se nějak moc na válečné filmy, ale u tohoto jsem vydržel a skoro ani nevnímal čas. Pokud ještě budu na tomto světě, rád bych se podíval v budoucnu znovu. ()