Člověk, to je věda

Mozek, hra molekul (E03)

(epizoda)
  • Česko Brain, the Game of Molecules (festivalový název)

Jak ovlivňuje komunikace mozkových buněk naše duševní zdraví? Dokumentární film o tom, co zkoumají vědci v mozku lidí, které zasáhne psychická nemoc. Naše vnímání ovlivňují velmi jednoduché chemické molekuly v mozku, nazývané neuropřenašeče. Jak se podivuhodné účinky nervových přenašečů a hormonů projevují v běžném životě každého z nás? Náš mozek se den co den snaží udržet v rovnováze. Každý krok v životě, každá zkušenost a emoce jej však vychýlí na tu či onu stranu. Abychom zůstali duševně zdraví, musí být chemická rovnováha v mozku zachována. Jak vědci objevili, že za poruchami nálad, mánií střídanou depresí, schizofrenií či paranoiou stojí právě vadná komunikace mezi nervovými buňkami v mozku? Jak spolu přesně tyto nervové buňky komunikují? A jak ve složité spleti neuronových sítí najít přesně ty pravé? (Česká televize)

Amper01

Čekal jsem více informací o mozku. Místo toho byl díl zčásti o psychických nemocech,které umíme díky poznatkům vědy zmírňovat. Já dodávám - léčit je nelze, protože jsou duchovního původu. ()