Svět podle Putina

• USA The Putin Interviews
TV spot 2

Nahlédněte do světa i mysli kontroverzního ruského prezidenta Vladimíra Putina očima oceňovaného filmaře Olivera Stonea... (TV Prima)

TV spot 2

Lisabellla

Rozhodně veliké překvapení, že se dokument od Olivera Stonea vysílal před půlnocí! Dokument to byl rozhodně velmi výřečný. Vladimir Vladimirovič s úsměvem odpověděl na všechno. Místy dost tendenční otázky však neubírají celku na vážnosti. Je zajímavé se podívat na to, jak je svět a situace viděna z druhé strany. Od malička mi bylo natloukáno do hlavy, že USA jsou hrdinní osvoboditelé a ze světa filmů stále dokola omíláno, jak američtí zachránci světa bojují za mír a spravedlnost. Co když to tak úplně není? Co když ti, kdo porazili Němce, nebyli jen hrdinní Američané?Co když USA ve skutečnosti svět nezachraňuje ale okupuje? Co když se z USA skutečně stala nejzadluženější země světa? Co když chování "kam vítr, tam plášť" není úplně to, čím by se vůdce celého národa měl řídit? Co když je to všechno úplně jinak? Podívejte se a pak si udělejte názor. Bez toho nemáte právo kritizovat. ()

Forsberg11

Nech je Putin aký je, rozhodne je to politik, akého dnes Rusko potrebuje a celkom jasne má obrovskú podporu obyvateľstva. Napriek americkej propagande. Na druhej strane je Oliver Stone jeden z mála amerických tvorcov, ktorý ma tie "gule" aby vytvoril takýto veľký projekt s ruským prezidentom. V podsate sa tu nič nové nedozviete, no Putinov prejav je mimoriadne zaujímavý, priamy a miestami prekvapivo otvorený. Samozrejme, že si veľa vecí nechal pre seba, ale nič iné sa čakať ani nedalo. Oproti posledným trom americkým prezidentom je Putin skutočný štátnik a človek, ktorý miluje svoju vlasť. O tom som presvedčený. Naviac je to človek, ktorý očividne vojnu nechce a robí všetko pre to, aby nedošlo k veľkému konfliktu s USA. Za mňa palec hore aj pre Vladimira Putina, aj pre Olivera Stonea. Toto je je kvalitná dokumentárna séria, ktorú by mal vidieť každý. 85 %!! ()

ghatos

Dva díly bohatě stačily. Není to dobrý dokumentární materiál. Stone je strašně slabý, podlézavý...rezignoval na cokoliv kontroverzního nebo nepohodlného. Vše je koncipováno tak, aby vždy Putin úspěšně zasmečoval. Přitom by se mu dalo v tolika věcech oponovat a trošku ho vystavit tlaku. Některé jeho vysvětlení dávala smysl, ale kolikrát neskutečně překrucoval fakta, vytrhával věci z kontextu či jinak manipuloval. Putinova chyba to nebyla. Ten si jen správně otipoval slavného vyčpělého režiséra, který se nechal rád využít. Tak si to sesumírujeme, jak to vidí oficiálně Putin. Rusko je demokratické, tolerantní /má rádo i gaye :) /, zákon je svatý pro všechny - včetně tajných služeb. Ruska federace chce s každým jednat a být kamarád, ale všechny okolní státy ho provokují ba přímo intervenují proti Rusku a to se jen brání. Nejhorší na tom je, že se nedozvíte nic nového nebo podstatného. 48%. ()

Honzeek95

Nic nového jsem se z rozhovorů prakticky nedozvěděl, ale jsem moc rád, že něco takového vzniklo. Není se čemu divit, že u toho byl zrovna "truthseeker" Oliver Stone, který má za sebou už několik seriálů a filmů zaměřených proti americké tyranii a snaze o světovládu. Trochu mi zde chyběly nějaké "zajímavější" otázky (třeba i nějaké konspirační a ty o klimatu), hlavními tématy jsou zde hlavně Ukrajina a postoj k USA. Doporučuji hlavně pro lidi, kteří jen hltají americká média, aby si trochu poupravili pohled na tohoto velkého politika. ()

pakobylka odpad!

Píše se únor 2022 ... a já vidím "Svět podle Putina" ... zatím jen v televizním zpravodajství, ale pro mnohé kousek na východ od nás už je to tvrdá a nepředstavitelně krutá realita. Víte ... Euromajdan na přelomu let 2013 a 2014 - se vším, co se seběhlo kolem něj, nebyl ani zdaleka košer - ale ozbrojený útok na suverénní zemi osm let poté je těžce za hranou. To už není obsazení poloostrova Krym z roku 2014, které proběhlo prakticky bez použití zbraní a dalo se dejme tomu nějak odůvodnit obavami ruskojazyčného obyvatelstva o budoucnost. Neboť Krym byl autonomní republikou, která se dívala, jak v Kyjevě probíhá ozbrojený převrat na hranici ústavnosti. Jenomže doba pokročila ... a mně je úplně jedno, jak kvalitní dokument Oliver Stone natočil. Poněvadž jeho podstatou je lež. Kecy, kecy, kecy ... jeho vypovídající hodnota je tudíž nulová - nebo (lépe řečeno) úplně jiná, než jaká měla být. Odpad jako vyšitý. Pro ilustraci ponechávám původní komentář - jak sami vidíte, byla jsem nejenom naivní, ale především úplně blbá: -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Prezentace šéfa Kremlu a jeho země ... v režii Olivera Stonea, který evidentně stojí (převážně) na jeho straně. Tak je to zamýšleno a tak je to zpracováno, takže velice volně přeložený český název "Svět podle Putina" je neobyčejně výstižný. Což nemyslím jako kritiku, v podstatě jde o oficiální postoj určený především pro "západní" publikum, a kdo chce pronášet plamenná slova o ruské propagandě, měl by si v první řadě uvědomit, že Spojené státy i tzv. "svobodná a demokratická" Evropa čelí už od počátku ukrajinské krize masivní PROTIRUSKÉ propagandě - ve všech celoplošných médiích, takže pohled z opačné strany není vůbec od věci. Už kvůli rovnováze - sama za sebe musím říct, že jsem se vždycky podvědomě vzpírala, pokud mi byla od rána do večera podsouvaná jakákoli jediná a neomylná a SPRÁVNÁ pravda. P.S.: Víte ... jen tak na okraj - ať už dokument sděluje (či chce sdělit) cokoli, pořád jde (obrazně řečeno) o pohled na Ruskou federaci a jejího prezidenta očima velmoci, jejíž historie se začala psát až s poněkud diskutabilním osidlováním amerického kontinentu - a která má obecně problém s pochopením mentality jakéhokoli národa, jehož dějiny jsou delší než její. To je dobře patrné kupříkladu v poslední části, kdy zdůrazňované dokumentární záběry převážně ze stalinské éry na okamžik vystřídá kratičký a zdánlivě nevýznamný prostřih na průvod "Nesmrtelného pluku" ... jen tak - jakoby o nic zvláštního nešlo. Jenomže právě o tom to je (kromě jiného) - nevím, jak letos, ale v roce 2016 se ho jen v Moskvě účastnilo cca 400 000 lidí ... prezident Ruské federace je tady jen jedním pěšákem z mnoha - malým kolečkem v ohromném soukolí. A s tím chcete bojovat konfrontací a příkazy a sankcemi ? Vážně si myslíte, že takhle je porazíte ... že je zlomíte ... že je přimějete, aby se na vedení své vlastní země začali dívat jako na nepřítele ? Nebuďte směšní, vážení - ukázali jste prstem jenom sami na sebe. () (méně) (více)

• Režisér Oliver Stone viedol interview s prezidentom Vladimírom Putinom v období dvoch rokov na rôznych miestach akými sú Kremeľ, Soči, alebo Putinova rezidencia v Moskve.
    (DrSKusa)