Borderline

Krimi / Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller
Španělsko, 2017, 97 min

ricci.s

Psychologický survival. Vždy ma poteší, keď vyjde lesná novinka, kde budú hlavné postavy bojovať o prežitie. Ale opäť to žiaľ nie je jeden z hororov, na ktorý by som si pamätal viac ako niekoľko hodín. Dve sestry sa po samovražde matky vyberú do hôr, aby tam vysypali jej popol. Samozrejme sa stratia. Jedna z nich je hysterická, druhá mentálne retardovaná. Pustiť takýto podarený párik niekam do divočiny určite nebol dobrý nápad. Na divákovu škodu sa tam okrem debilných hádok vyše polovicu filmu nedeje vôbec nič. Potom tej retardovanej začne prepínať čoraz viac a viac, čo tie nekonečné minúty aspoň trochu oživilo. Celkovo je to však pre mňa nepostačujúce, a to ani po psychologickej stránke. Hlavná "záporáčka" totiž hraje úplne nemožne a nepresvedčila ma ani na zlomok sekundy, že to myslí vážne. Skôr bola celú dobu na smiech. ()

Forsberg11

Wow tak teraz ma Španieli riadne sklamali. Takto "zprasený" lesný survival by som čakal od amíkov ,ale Španielov som vždy pokladal za zručných filmárov, ktorí netočia koniny. Borderline je dôkazom opaku. Celý film pozostáva z toho že sa dve nesympatické "čúzy" túlajú po lese, vkuse sa hádajú a správajú sa ako retardované kreatúry. No des. Dopozeral som to len jedným okom, lebo venovať tomu plnú pozornosť je väčšia strata času pozeranie CNN. Totalne amatérska a mimoriadne nudná hovadina, ktorá nikdy nemala uzrieť svetlo sveta. Herečky strašné, dej žiadny, napätie nikde. 15 % !! ()