Záznam doznání - Série 1 (2017) (série)

Po řece (S01E07)

(epizoda)
  • USA Down River

Muž vjede autem do řeky se svými čtyřmi dětmi, které se utopí. Zmučeně dozná, že to udělal záměrně, ale později začne tvrdit, že šlo o nehodu. (Netflix)

klukluka

Tenhle případ se vymyká všem v rámci těch dvou sérií, zařadil bych ho do úplně jiného pořadu- na Netflixu už se mi nabízí pořad o justičních omylech. Tohle nebyl ani tak justiční omyl, jako spíš justiční přešlap, justiční hon na čarodějnici. Ani to doznání tady ten Larry neučinil (narozdíl od všech! ostatních podezřelých v rámci těch dvou sérií). Mají tam ke čtyřem doživotím odsouzenýho, úplně nevinnýho chlapa. V Česku by se mu pověnoval třeba John Bok a jeho Spolek Šalamoun, ale zvrátit takhle vážná obvinění je prakticky nemožný a pokud v tom nefigurují důkazy v podobě po letech rozklíčovaného DNA (na tenhle případ nelze aplikovat), tak se ty verdikty prakticky nemění a jediná výjimka, která mě napadá, je v českým prostředí Jiří Kajínek. Nikomu bych nepřál prožít život tohohle Larryho, to je pro mě really fucking hell. Respekt tomu jeho obhájci, je to ten jedinej chlápek na zaplněným náměstí, co nehajloval před Hitlerem- rozuměj, neúčastnil se té štvanice, dokonce proti ní aktivně bojoval. ()