Předávání státních vyznamenání prezidentem republiky

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Česko, 2017, 60 min

Přímý přenos z Vladislavského sálu Pražského hradu. (Česká televize)

kulyk

Záznam online přenosu z kulokovoprasaren. Vítáme vás u záznamu našeho přenosu. Protože to tu zařizoval nějaký nablblý jantar, nelze jednotlivé příserky řádně oddělit. Ponecháme tedy pouze žvejky komentátora z nejpovolanějších, byť, vytrženy z kontextu, nemusí nutně dávat smysl. Což však nedávaly ani jsa do něj zasazeny, takže pohodička vegítek. --- Tagsteredy? Deme slavit den naší stádnosti, ne? - Už vlajkonoši táhnou! - Tribuny jsou dnes slušně zaplněny.- A již nastupuje borec do červeného rohu! Vede jej trenér Ivana, pěknou nástupovku si vybral. - Šampion a obhájce mistrovského pásu si nyní vyslechne českou hymnu. - Klání může začít! - Borce do ringu uvádí světoznámý spíkr Vrejtyslau Mila. - Zde, v redakci našeho sportovního občasníku jen doufáme, že se fighter end favorit Zeman cítí lépe, než vypadá. - Dnes bude mít mnoho sportovníků dres v barvě zelené. - Vrchní rohovník se ještě před prvním kolem pustil do vzpomínání a bilancování své bohaté sportovní kariéry. Kde všude byl, s kým vším hovořil, a tak dále, a tak dále. - Paní a vládkyně ministra války, Mrs. Šilková, hledí na prezidenta jako na škrkavku. - Borec se přiznává, že v minulosti dynamicky simuloval! Snad to neohrozí jeho další kariéru mezi provazy. - Stropnická již vidí škrkavek celá hejna. Čekáme, kdy potupně vrhne. A výpadky pomobáze nám komplikují redakční činnost. CENZURA! - Milda již v počátcích zápasu poděkoval vítězům, vysmál se poraženým a i jinak si to pěkně shrnul. - Hooligans nadšeně skandují, bumajzle a petardy dopadají na hřiště. - Prvním direktem byl zasažen Hojpl, vídeňskej burgmistr. Následují padlí hrdinové. - Já ty svoje děti snad zkopu.Už roky jsem v klidu neviděl jedinej mač. - A pokračujeme slovanskou vzájemností. Kombinovanou s prdellezstvím vůči germánům. - Zápas zatím probíhá bez větších zranění, i když před chvílí bylo tedy namále. - A Jestřáb to dostal! Vostrý. Když se udrží pudy na uzdě, může se dokázat mnohé. - Tatra tatra nezná bratra! Kort, když liazka. - Zagor má taky novou brož, krásné. - Tuž Jareg. Pekně se na to přičís. - A již na plac nastupují vědci z oborů, o kterých nevíme nikdo nic. Ještě, že je máme. Ovšem pozor, bruslař! Krásně se usmál, dnes jestřáb č.2.- Vďaka podujatiu zjišťujeme, že Jenda Skopeček ještě žije! Bouříme nadšením. - A Luďa! Ludia, Luděk je tam! Asi slušnej oddíl. - Ne! Ne! Zdenda Troška na tatami! Tož to sem nečekal! Sice už je po přechodu, ale dneska to dostal! A nyní Helí Zombáčková a její Řiťka... - Vondruška, pěkně. Letos se s tím Milda nesere. Podpásovky střídají krásné háky. - Teď jsou v kurzu učitelé. Škoda, že jsem nechodil do školy, mohl jsem je znát. - Vypadá to na až drasticky náhlý konec utkání. Videorozhodčí neseznal raději nic, vítězové se nyní odebéřou k antidopingovým komisařům. Ještě před tím stadion opouští ultras i se svými praporky. - Příští rok bude jubilejní stá Velká Vladislavská. No nic, zatímco borci vyklusávají a trenéři na své zpěněné svěřence hází deku, já jdu na párek. --- Ano. Kokot jsem. () (méně) (více)

Spinosaurus odpad!

Tady už končí veškerá sranda! Zemana jsem za minulá předávání vyznamenání kritizoval, ale tady už převažuje lítost nad těžce nemocným člověkem. Ještě že soudruzi z ČT zabírali ceremoniál z druhého konce sálu, takže kdo to pouze poslouchal v rádiu, nezoufejte. Nic nebylo vidět. Zeman tentokrát kromě estébáků, komunistů a pochybných umělců vyznamenal i dva "prvoligové" ruské agenty. Gerharda Schrödera, jenž sedí v dozorčí radě ruského Rosněftu, a Petra Žantovského, duchovního otce české prokremelské žurnalistiky. Když se podíváme do obecenstva, kde slušné lidi s menšími obtížemi napočítáme maximálně na prstech jedné ruky, můžeme skromě prohlásit, že v ČR již Vladimír Putin vyhrál. ()

honajz

Tady těžko co komentovat, když jde o přímý přenos. Snad jen, že si v ČT odpustili hloupé poznámky, výpadky signálu a různé podobné drobnosti. Ale však oni to správně ideologicky rozeberou ve 168. Projev prezidenta velmi dobrý a vyvážený, u ocenění můžeme souhlasit, nebo ne, ale minimálně těm bojovníkům za svobodu, vědcům a některým umělcům člověk to vyznamenání přeje. Mělo to důstojný charakter, nedošlo k žádné chybě, pohoda. ()

fantassia

Myslím, že Zeman je svérázný člověk a dokonce v pár případech bych řekla, že některé věci dělá, aby se druhým vysmíval, ale dělá to dobře. Kdo může rozumět, rozumí. ()

pytlik...

By mě tak nějak zajímalo, co se jako na tomhle může z hlediska csfd hodnotit, proto taky žádné hvězdičky neuděluju. Dalo by se protestovat proti výběru hlavního herce, za á by to chtělo někoho výrazně fotogeničtějšího a taky někoho, kdo umí hrát, páč ten jeho úsměv, když kráčel ke kecalpultu, působil hodně strojeně. Projev mi připomínal legendární Smoljakovu řeč ve Švestce, jako o čem vlastně prezident mluvil? Místo prázdného plácání mohl vysvětlit svou definici umění, která musí být velice neortodoxní, když mohl Troška dostat vyznamenání právě za přínos v oblasti umění. ()

ghatos

Na hradě jsem se byl osobně podívat. Raut byl fajn :) . Co se týče projevu, tak ten nebyl špatný. Problém byl ve vyznamenaných v oblasti kultury (jako skoro každý rok). Třeba takový Troška sice prodal hodně lístků do českých kin, ale podle mě by to nemělo být jediné měřítko při rozdávání takových ocenění. Jinak Milda je fakt na tom zdravotně špatně. Chřadne před očima. Mentálně to ještě jde, ale tělo odchází...53%. ()

jungewolf

To se zase opilec Miloš Z. "vycajchnoval" - dát metál "diskotékové babičce" - přezdívka pro H. Vondráčkovou už od r. 2007 a režisérovi sraček Z. Troškovi.... . Koho příště? M. Jakeše? Bývalé pohraničníky, střílející "narušitele" , utíkající na Západ ? . ()