Soundtrack Poděbrady 2017

Dokumentární / Hudební / Krátkometrážní
Česko, 2017, 26 min

Režie:

Jan Turek ml.

Dokumentární pořad z příprav a průběhu 1. ročníku mezinárodního festivalu filmové a multimediální hudby, který se konal ve známých českých lázních ve dnech 24.-28. srpna 2017. (Česká televize)

honajz2

Zažil jsem to osobně, jak bude čas a nálada, tak se na to podívám. Ok, tak už jsem to viděl a nutno říct, nemůžu to hodnotit 100% objektivně, jelikož Poděbrady jsou jedno z mých srdcových měst (ne nadarmo se říká Na srdce jsou Poděbrady) a vyznám se tam skoro jako bych tam žil, takže ty záběry z dronu nebo klidně i z parkoviště, kde bylo hlavní pódium, ve mě probouzí řadu vzpomínek na vše, co jsem tam prožil. Vzpomněl jsem si, jak jsem objevoval Charles bar, jak se tam každé léto procházím, jak jsem se procházel na nádvoří zámku a hlavně mě nejvíc dostalo, když jsem v dáli viděl svůj druhý nejoblíbenější bar - TUZE-EX. No jo, krásné vzpomínky, zase se tam vrátím. No dobře, konec rozjímání, jdeme na dokument, Líbí se mi, že zde máme natočené ty hlavní akce, jelikož kdo nesehnal lístky, skoro nic z hlavního programu neviděl ani nezažil. Na konci máme i v rychlosti shrnutý i zbytek festivalu, tudíž místa, kde byly akce zdarma. Já osobně jsem to vážně zažil, lidí je tam fakt hodně, spousta stánku s předraženým jídlem, sem tam nějaká hudba, prostě festival. Na dokumentu mi akorát chyběla nějaká reakce návštěvníků, slyšel jsem sice muzikant, tanečníky a starostu Poděbrad, ale s nějakými obyčejnými lidmi tam aspoň dotaz "Jak se vám tu líbí?" nebyl, což je škoda, bylo by to zajímavější. A taky bych sem měl asi přidat herce, s kterými tam dělali rozhovory. A na závěr, v tomhle filmu jsem se dokonce i objevil a projevil jsem zde vynikající herecký výkon člověka sedícího na sloupu, mám červené tričko, můžete mě zkusit najít. 4*, ale objektivně asi spíš za lepší 3*, ale já ty Poděbrady mám prostě rád a vidět někde tolik oblíbených míst bylo fajn. ()