Rjúkecu no kósó

• Japonsko 流血の抗争 (více)

Arkanoid

Krimi od Yasuharu Hasebeho víta napínavou krimi hudbou. Jeden z chlapov v noci na ulici dofajčí, hodí špak na zem a spolu s piatimi ďalšími v oblekoch bez kravát, v bielych košeliach, si to namieria do stráženej budovy, no stráženej nie veľmi zdatnými chlapcami bez zbraní, ktorých premôžu ručne. Vodca Tatsuja Fuji sa pýta organizátora hazardu, či vie, že je na Akiba teritoriu a či Shimori gang neťahá za povrázky. Prezrádza, že to bol Hoshino zo Seishinkai. Fakt je tak prekvapivý, že sa vodca gangu začuduje, pustia sa úvodné titulky a začne hrať rýchla, dynamická, hravá hudba. Hoshino s chlapmi prichádza za Ozawom, vodcom Akiba gangu. Šéf Seishinkai gangu vraví, že vedú vojnu s Udagawa gangom a tí si na pomoc prizvali Shimori gang, susedov gangu Akiba. Preto núti Akiba gang do spojenectva s ním. Matzuzawa, Ozawov zať, ostáva ako záruka. Vraví, že Tezuki, hraný Joea Shishidom, ktorý si odpykáva posledné dni z päťročného trestu, bude vedieť, čo robiť. Ten sa po svojej oslave v domácom prostredí stretáva v noci s Yoshizawom z iného gangu. Tezuka ruší bitku s Udagawa gangom, za čo je rešpektovaný ich anikim, Araiom. Stretáva nečakane svoju lásku Masae, hranú Meiko Kaji, ktorá je sestrou dvojky v gangu Shimori. Rozbehom príbehu a aj kameňom úrazu je nepochopiteľné počínanie Tetsua, ktorý sa nechá vydierať Seishinkai gangom, pričom je členom Akiba gangu. Príbeh je strhujúci, vieme, o čom bude a tým vytvára napäatie, chýbali mi tu ale výraznejšie momenty, aké režisér ponúkol napríklad vo svojom predošlom yakuzáckom filme Shima wa moratta. Oproti tomuto filmu režisér postúpil len neupožívaním len wakizashi mečov, ale aj katan. ()