Time Share

Manžel a otec Pedro má čím dál větší podezření, že série nehod v jednom rezortu během rodinné dovolené je součástí nějakého hrozivého plánu. (Netflix)

cist

Co pořád máte s tím, že jste se nedočkali rozuzlení? Ten film je pointa sám o sobě. Nepotřebuju pokaždé mít naservírovaný výklad, abych věděl co si mám myslet. Je to velmi dobře natočená alegorie na dnešní svět falešných a prázdných hesel, reklam a slibů šťastné rodinné budoucnosti, pod kterým se skrývá jen sprostá touha po zisku. Filmu bohužel škodí žánrové označení "horor", což zcela určitě není. ()

pornogrind odpad!

Další filmovej Shit ve kterým měl prsty Netflix. WTF??? Drama/horor/mysteriózní ? Ani jeden ze zde uváděných žánrů jsem ve filmu nenašel. Možná tak špatná komedie. Ono se totiž ani ve výsledku nad tímhle filmovým paskvilem nejde dělat nic jinýho než se smát. Chápu co tím chtěl režisér a scénárista Sebastian Hofmann říct ale zvolil na to hodně špatnou a pro mě nekoukatelnou formu. Time Share je pro mě prostě odpadem. Zamrzí to o to víc, protože vím, že Sebastian Hofmann umí. Jeho předchozí film Halley(2012) pro mě byla 5hvězdičková záležitost. Tohle je ale neskutečnej průjem. ()

POMO

Co tohle mělo být? Rodinné psychologické drama v thrillerovém námětu o sektářské time-share hotelové síti? Ani jedno z toho nefunguje ani na průměrné obrátky a jenom nechává diváka čekat, kdy bizarní dění plné otázek dostane smysl a vyvine se v něco pořádného. A ono zůstane nerozvinuté, nesmyslné a dramaticky nefunkční. Ať již scénárista měl nebo neměl blbé zkušenosti s time-share konceptem a potřeboval to hodit na papír nebo ne, mohl s ním vymyslet tisíc zajímavějších zápletek. ()

dalver

Koncept zdieľaného bývania, keď jeden dom či chatku v dovolenkovom stredisku môže vlastniť mnoho rodín, ktoré si ho počas roku striedajú nie je u nás veľmi známy a rozšírený. Pedro s rodinou prídu na svoju vysnívanú dovolenku a chybou korporácie Everfields musia svoj priestor zdieľať s cudzou rodinou, ktorá sa im postupne dostane pod kožu. Sledujeme aj príbeh z druhej strany korporácie Everfields, kde Eva šliape v rebríčku úspešnosti a vo firme sa derie na vyššie pozície. Film nie je mysteriózny, ani horor. Je to spoločenská satira plná kritiky na developerov a megafirmy, ktoré zneužívajú ľudí a vyplachujú im hlavy za účelom nákupu a predaja. ()

Thomas_xxxxx

V prvom rade by som trochu poupravil zaradenie tohto filmu medzi horor. Z môjho pohľadu sa o žiadny horor nejedná, je to skôr taký mysteriózny psychologický thriller. Je to slušná jednohubka, ale celý čas čakáme na veľké finále a odhalenie celého toho tajomna okolo hotela, no nedočkáme sa, bohužiaľ. Veľkolepý prejav hlavného hrdinu, ktorý je právom skeptický voči všetkým udalostiam v hoteli je síce pekný herecký výkon, no nič to nemení na tom, že je to akoby nejaká poviedka, ktorá skončí v prázdne, čo mňa osobne dosť mrzí. ()