ricci.s

Veľmi silná hororová antológia zložena z piatich väčšinou nadpriemerných poviedočiek. Prvá "3:00 am" je síce najkratšia (trvala len 10 minút), ale dojmy zanechala. Proste kraťas o ženičke, ktorá má pocit, že v dome nie je celkom sama a valí sa na ňu zopár pekných ľakačiek. Jedna z nich svoj účel splnila, a poriadne (4/5). Potom nasleduje kúsok "Edward" o mladom schizofrenikovi, ktorého sa jeho psychiater snaží liečiť pomocou hypnózy. To sa mu samozrejme vypomstí. Väčšinou je to taká psycho-konverzačka, avšak s celkom obstojným rozuzlením (3/5). Pokračujeme príbehom "The Quiet", ktorý je takou príjemnou, pekne nasnímanou, atmosférickou a napínavou naháňačkou nahluchlej dievčinky a úchyla po lese. Fajnové (4/5). Predposlednú "Merry Little Christmas" už myslím predstavovať netreba, vyšla samostatne, má na báze vlastný profil a hororoví fandovia by ju už poznať mali. Som vlastne rád, že bola súčasťou antológie, pokaziť ju totiž rozhodne nemohla (5/5). A na záver trochu poriadnej zvrátenosti, máme tu "The Deviant One" - čiernobiely snímok o jednom homosexuálnom a nekrofilnom kňazovi, ktorý sa dokáže celkom solídne pobaviť s mŕtvolami. Kraťas je bez dialógov, maximálne nám tvorcovia predhodia na obrazovku pár biblických citátov. Očividne má režisér na cirkev rovnaký názor ako ja (4/5). Za mňa veľká spokojnosť. ()

Marceloo

Päť hororových poviedok spojených do antológie 1. 3 A.M. - Mladá žena má stráviť noc osamote, lenže v jej dome sa pred treťou hodinou objaví neočakávaný návštevník. 2. Edward - Psychicky chorý pacient preberá svoje posledné zážitky so svojím lekárom. Jeho lekár sa rozhodne konečne zistiť príčinu stavu jeho pacienta pomocou hypnózy. Namiesto pomoci sa však prebudí kruté monštrum. 3. The Quiet - Dievča s problémami so sluchom je zvyknuté na pomoc svojej matky. Keď ju však jej matka jedného dňa nevyzdvihne po skončení vyučovania a v blízkosti sa objaví podozrivá dodávka, musí aj napriek svojmu postihnutiu bojovať sama. 4. Merry Little Christmas - Matka s dcérou sa po dlhých rokoch, počas ktorých ich otec týral, stále nedokážu spamätať a upadajú do stále nepríjemnejších depresií, ktoré ich nútia k brutálnym činom. 5. The Deviant One - Zobrazenie sadistu a jeho zničenia novej obete. Vrah sa necháva inšpirovať Bibliou, čo robí jeho činy ešte zvrátenejšími. - Trochu ma mrzí, že táto antológia je neprávom prehliadaná, nielen tu, ale aj v zahraničí. Všetky poviedky sú násilné, brutálne a nepríjemne špinavé, takže fanúšikovia undergroundu by po tomto diele mali hneď skočiť. Prvá poviedka je krátka, ale má mrazivú atmosféru a kopu lakačiek, takže dokáže dostatočne zaujať. V druhej poviedke sa rozbehne brutálna psychologická hra, ktorá si úplne vystačí len s nočným dialógom dvoch nepríjemných postáv a teror sa v nej stupňuje každou sekundou. Tretia poviedka poskytne slušný nápad s dievčaťom, ktoré nie je schopné brániť sa, ale robí všetko, čo je v jej silách. Poviedka je taktiež napínavá, nepríjemná a koniec prekvapivý. Štvrtá poviedka zo Španielska je vrcholom tejto antológie. Pýši sa perfektnou Macarenou Gómez, ktorá horory v Španielsku vedie a ide jej to perfektne. Psychologický teror a prepad do depresie je v tejto poviedke zachytený velmi nepríjemne a všetko ešte upevňuje dokonalý Javier Botet, ktorý sa tam pohybuje v odpornej maske a ukazuje nechutné pozície. Piata poviedka je vrcholom zvrátenosti a totálne špinavý underground, takže ako vyvrcholenie tejto záležitosti, ktorá pre citlivejších divákov určite nie je vhodná, by sa asi nedala nájsť lepšia volba. + Javier Botet + herečka z Shrew's Nest ()

Dellamorte

Víceméně naslepo DVD objednávka na radu priateľa, no oplatilo sa. Netušila som, že už pred troma rokmi nastal mierny progres v anthology šlehoch. Tento je jakoby nový podmaz nový generace, která si poctivo vyberá, co tam bude a co ne.Keď máš home invasion cinema, tak ta první povídka poteší. Jinak ale vévodí samozrejme španělé so svojím" Merry Little CH. ktorá si zaslúžene ukradla cover pre seba. ()

Rathalos

Podla komentarov som ocakaval hororovy zazitok,ale nedockal som sa ho,okrem stvrteho pribehu slabe,nudne bez akejkolvek atmosfery,jedna hviezdicka za snahu...:-) ()