Nádherná americká města

Toby Beach

Scénář:

Toby Beach

Jim Conrad (vypravěč)

Život města, ve kterém hlavní roli hrají zábava a sny... Říká se mu hlavní město zábavního průmyslu. Tamním nočním představením se nic nevyrovná, zábava je však i během dne součástí běžného života v Las Vegas. V nepřeberném množství atrakcí může zaujmout třeba půlminutový volný pád z jednoho z místních mrakodrapů nebo úchvatná fontána před známým hotelem. Za zábavou mnozí vyráží i mimo město. Jejich cílem je většinou Red Rock Canyon nebo přehradní nádrž Lake Mead. Ta se stala oblíbenou rekreační oblastí a vítanou vodní oázou v rozlehlé poušti. Město Las Vegas žije nejen z peněz movitých turistů, ale i díky práci mnoha bezejmenných dělníků. Seznámíme se s techniky, kteří riskují životy, aby celé město každý den zářilo do noci, nebo poznáme i speciální tým potápěčů. Uvidíme také tajemné letouny, které přepravují zaměstnance na přísně tajné základny americké armády. (Česká televize)

Marze

Moc jsem od dokumentu o pouštním městě s notoricky známými záběry, ale ty vzdušné záběry na město a daleké okolí jsou ohromující. K tomu zajímavosti z města. Ted bungeejump z plošiny 250 metrů nad zemí se mi zdál dost brzděný lanem. ()