silentname

Začiatkom roku 2020 asi zisťujem, o čo všetko som dlho vo svojej banke zakopával a rozhodol sa pozrieť inokedy a nakoniec sa tu ukazuje niekoľko výrazne silných filmov, ktoré by určite mali pekné miesto medzi veľkými filmovými prekvapeniami. A ďalším z týchto filmov bude aj dráma "Still". Popravde ani neviem koľko toho môžem v tomto komente povedať, aby som nedával veľké spoilery. Lebo po dopozeraní vo mne film ešte stále doznieva a rovnako aj jeho celá myšlienka. Nepotrebuje to veľa hercov, nepotrebuje to dokopy ani nejaké veľké zvraty. Má to svoj koncept a potiahne ho to do zdarného konca, ktorý bol skutočne fascinujúci. Poviem to takto. Predstavte si, že by ste objavili najväčší poklad, aký si môžete predstaviť. Boli by ste ochotní sa oň rozdeliť so svetom? Alebo by ste mali strach, že svet na niečo také nie je pripravený? No potom je tu ešte aj iná otázka. Je to celé poklad, alebo je to v skutočnosti prekliatie? A film s touto otázkou pracuje veľmi dobre. Mojou najobľúbenejšou postavou je tu Ella. Veľmi dobre z nej cítiť, že ju niečo trápi a nevie ako to vnútri spracovať. Niečo chce, cíti sa veľmi osamelá. Myslím si, že odbočka, ktorú film v jednom momente spraví, aby sme viac poznali príbeh Adama a Elly je síce zaujímavá, ale nemal som pocit, že bola vysoko nutná. Z toho čo sme videli v náznakoch som to pochopil. Ale na druhú stranu to má svoj význam. Takže v tomto smere nebudem veľmi film kritizovať. Obstál by aj bez toho, len potom by to asi nebol plný film. Neštve ma to, že sa to stalo. Ale skôr si myslím, že to mohlo ísť na iné miesto. Neviem. Alebo sme sa mohli budovaniu vzťahu medzi Adamom, Ellou a Lilly venovať trošku viac. Neviem. Zapadá to tam v pohode, ale myslím si, že to mohlo nájsť inú cestu. Ale ak je to môj najväčší problém, nemám sa moc na čo sťažovať. Neviem či môžem film odporúčať, ale ja som spokojný. Dokonca by som si vedel predstaviť, že by som sa k filmu vrátil. Má zaujímavú atmosféru, dobrú story a myslím si, že každému ostane aspoň trochu zarytý pod kožou po dopozeraní. Hodnotenie: A- ()