Hačišaku hačiwa keraku meguri: Igjó kaikitan – The Animation

• Japonsko 八尺八話快樂巡り 異形怪奇譚 The Animation (více)
všechny plakáty
Animovaný / Fantasy / Pornografický
Japonsko, 2016, 3x15 min

Ryuuhei

Nepřirozeně vysoké ženy se v posledních týdnech staly hitem herního světa (ano, samozřejmě tím myslím RE8). Protože jde v případě RE o japonskou produkci, ta samozřejmě vychází i z japonské kultury a zde konkrétně yokaie Hachishaku. Na tomto fenoménu bylo vystavěno i toto krátké, 3-dílné hororové hentai. No, jak mohl mix těchto dvou dost kontrastujících žánrů pochodit? Překvapivě zajímavě. Ono to má dokonce i příběh! Plytký a prostý, ale dokáže člověka zaujmout a vzbudit nějakou tu zvědavost. Pointa, která přichází s druhou epizodou a váže se k vypravěči a tedy i hlavnímu hrdinovi, nebyla samozřejmě překvapivá - jen blbci by nedošlo, že vypráví celou dobu sám o sobě. No a zbytek se skládal už z méně záživných, opakovaných „interakcí“ kluka a občas trochu děsivé, vysoké ženy. Atmosféra fungovala, i diváci v komentářích na nejmenované stránce zmiňovali, že kolikrát úplně zapomínali, že koukají na hentai. Animace měla potenciál, ale nečekaně krachovala hlavně v oněch scénách - jednou od sebe postavy byly sotva 2 velikosti, později se zase zdálo, že hrdina strká párátko do jícnu sopky. Popravdě mě osobně animační práce nakonec nenadchla, přinesla průměrnou, smyčkovitou podívanou, jakou můžeme v daném žánru zahlédnout téměř všude. Zvukovou stránku nekomentuju, hudební podkres nicméně atmosféře hezky nahrával. A co se týče výkonů seiyuu, ty taky nebyly úplně nejhorší (tedy, v okamžicích, kdy se mluvilo, hekat jak o život umí každý). Ve výsledku nemůžu udělit víc, než průměr - primárně jde pořád jen o hentai, které má jeden jediný účel, ale překvapila mě ta snaha o navození atmosféry a zakomponování klasických japonských mýtů a legend (byť se zde objevily pouze dvě). ()