Pod maskou soukromníka

Dokumentární / Krátkometrážní
Československo, 1978, 30 min

Režie:

Tibor Podhorec

Publicistický pořad o zadržení dodávky s pašovanými tiskovinami pro československý disent.
Typický příklad propagandistického pořadu, namířený proti československému disentu. Ideologicky zabarvený komentář informuje o činnosti Pavla Tigrida a Jiřího Pelikána v zahraničí. Dodávku s pašovanými ilegálními tiskovinami řídili dva západoněmečtí studenti. Zadržená německá studentka musela v televizi vystoupit s veřejnou omluvou. Mezi adresáty tehdy zakázaných tiskovin byli hlavně signatáři Charty 77: Petr Uhl, Libuše Šilhánová, Prof. Milan Machovec, Otka Bednářová, Karel Kyncl, Ing. Rudolf Battěk či Marta Kubišová. (Česká televize)

gonga odpad!

Propagandistická ubohost, která je často až k smíchu. Republiku si rozvracet nedáme, pane Tigride! ()

VashCZ

No, především nevím, jak tomuhle může někdo dát pět hvězd, protože i kdybych byl fanda toho všeho, je to tak na tři. Příště už asi na random propagandu koukat nebudu, protože to bylo trochu nicneříkající. Na druhou stranu jsem se dozvěděl o panu Tigridovi, a dokonce jsem spatřil dvě známá jména, co mě to spojují s mojí bublinou. Václav Benda a Marta Kubišová na obálkách časopisů, nebo spíše knih. Kolem a kolem, dokoukal jsem to, takže na odpad to není. Máme tam vše seřazeno a vysvětleno a dává to smysl. Kdybych se o to měl nějak zajímat a zjistit realitu klidně bych tomu dvě tři hvězdy dal, ale nevím co je sehrané a kde je pravda, takže nehodnotím. Pro dnešního diváka bez znalosti faktů je tento propagandistický film doslova nehodnotný. ()