Bao

Kamera:

Ian Megibben

Hudba:

Toby Chu

V krátkém animovaném filmu Bao od studií Disney a Pixar dostane stárnoucí čínská maminka, které už dávno děti vyletěly z hnízda, druhou šanci prožít mateřství, když ožije jeden z jejích knedlíčků jako malý veselý chlapeček. Maminka nový uzlíček štěstí uvítá s nadšením, ale knedlík začne rychle růst a maminka dojde k hořkosladkému poznání, že nic nezůstane malé a roztomilé navěky. Krátký film od Pixar Animation Studios a režisérky Domee Shi mapuje radosti a strasti rodičovství pohledem barvité, štědré a chuťově výrazné čínské komunity v Kanadě. (Falcon)

FaithZombie

Shlédnuto při návštěvě kina, před Úžasňákovi 2. Měla jsem s sebou dvě děti, které to vyděsilo k smrti. Matoucí, psycho, na city hrající, nijak extra kraťas s prvky kanibalismu. ()

PaTeXx

Hudba, animace i samotná pointa byly super. Nicméně jak už tady spoustu lidí napsalo - nehodí se to do kina před film. ()

FacePalm

Krásný, dojemný, krátkometrážní film. Pixar opět nezklamal, výborná "předehra" před začátkem filmu v kině! Zajímavě zpracované téma, rozhodně doporučuji fanouškům animáků. ()

Dukekuky

Další Pixar mini film který mi nesedl, postavy mně přišli nehezké až na knedlíčka nebo co to bylo. Mini film mi nesedl jsem trochu sklamaný protože jsem se na Bao těšil ale prostě ne. 3/10 ()

Sashmen13

Ten malej parchant byl nebezpečně roztomilej. To sežrání ovšem, bylo možná trochu moc. Metafory, anofory, kdo ví co ještě, dobrého pomalu. Ale pointa vcelku došla nakonec cesty, jenže nevím, jestli to opravdu bylo vhodné jako předfilm pro animák. Upřímně, tohle nebylo moc pro malé děti. ()

Sadova302b50

Mám dojem, že kraťas měl skončit ve chvíli, kdy matka finálně naložila s knedlíčkem a zděsila se svého činu. To, co následovalo potom, nadupaný snímek podstatně sráží dolů. Velmi silné 3 hvězdy. ()