Dementia Part II

Keď príde Wendel (Matt Mercer) do domu, kde má vykonať menšie opravy, čaká ho milá pani a už vo dverách mu ponúka čerstvú šálku čaju. Za malú opravu mu dá do vrecka sto dolárov a vyzerá to na jednoduchú prácu. O pár minút neskôr na Wendela mieri so samopalom a vôbec si ho nepamätá. Je mu jasné, že sa práve stal obeťou psychicky narušenej zákazníčky a že dnešný deň v práci sa môže skončiť katastrofou. (Marceloo)

Marceloo

Keď príde Wendel (Matt Mercer) do domu, kde má vykonať menšie opravy, čaká ho milá pani a už vo dverách mu ponúka čerstvú šálku čaju. Za malú opravu mu dá do vrecka sto dolárov a vyzerá to na jednoduchú prácu. O pár minút neskôr na Wendela mieri so samopalom a vôbec si ho nepamätá. Je mu jasné, že sa práve stal obeťou psychicky narušenej zákazníčky a že dnešný deň v práci sa môže skončiť katastrofou. - Velmi svojská záležitosť od mojich oblúbených amerických tvorcov. Celé si to natočili podla seba a je to patrične vidieť, pretože miestami je to úplne šialené a pre väčšinu divákov nezáživné. Ja ale tento svojrázny spôsob tvorby preferujem. Tematika demencie, ktorá funguje ako hlavný zdroj zla, je naprosto fascinujúca a hororový žáner realistickejší námet k dispozícii asi ani nemá. Čiernobiely filter tu má svoje opodstatnenie a celé šialenstvo ešte viac zdôrazňuje. Gore sa objaví len v niekolkých záberoch, ale za to tu je pár vyložene nechutných scén s rôznymi telesnými tekutinami a časťami ludského tela. Herci to odohrali presvedčivo, ale to nie je prekvapením, keďže sú všetci hororovými veteránmi. Trochu mi vadí, že to s predchádzajúcou časťou nemá okrem témy nič spoločné, ale to bol zase počin pre širšiu distribúciu, na rozdiel od tohto hororu, ktorý je určený pre ortodoxných fanúšikov žánru a bol vytvorený v rámci volného času a z prostriedkov samotných tvorcov. Má to len niečo málo cez hodinu, takže keď budem mať chuť pozrieť si rýchlo niečo netypické od ludí, ktorých si vážim, zrejme si to pozriem ešte raz, lebo tie pocity pri pozeraní sú fakt neštandardné. + Graham Skipper + Matt Mercer + herečka z Contracted: Phase II a Feeding Time + herečka z The Lords of Salem a Contracted: Phase II ()