Curiosa

• Francie Curiosa

Paříž roku 1895, Pierre je dandy a básník. Spolu s přítelem Henrym jsou oba zamilovaní do Marie, dcery jejich básnického mentora. Ačkoliv Marie má ráda Pierra, vezme si Henryho, aby splatila tátův dluh. Pierre prchá do Alžíru, kde potkává uhrančivou Zohar. Poté co vezme Zohar zpátky do Paříže, začíná se vše pořádně komplikovat… (Pilot Film)

solisoli

Inšpiratívny príbeh o umení fotografovania aktov, v období fotografických počiatok ponúka absurdne prázdny dej temer o ničom. Jediné v tejto beznádejnej tuposti pôsobila príjemná hudba, ako kvapka v rannej zore nevydareného art projektu, ktorý od prezentoval len kamufláž umeleckej erotiky v podaní trápnych scén. ()

foils

Nikoliv bezchybný film, hlavně rozjezd trochu pomalejší a ne zas tak originální, ale počínaje Pierrovým prvním návratem do Paříže se věci (a těla) dají do pohybu. Curiosa je podobně jako třeba Dánská dívka exkurzí do počátků 20. století ukazující - v tomto případě docela zábavným způsobem - že dnešní podoba společnosti nevznikla ze dne na den. ()

ghoston

Autenticita, bomba. Skvělí herci, skvělé vedení herců. Po strašně dlouhé době francouzský film (moc jsem je tedy nevyhledával), který nebyl rozplizlý, neutápěl se sám v sobě, aby z diváka vymačkal emoce. Film působí tak přirozeně, klobouk dolů před režisérem. Nikdo z našich režisérů (včetně Jana Svěráka) by takovou skutečnost do filmu nikdy nedostal a přitom je to podstata filmového umění. Tento film je kult a nedivím se, že zapadl (já jsem ho náhodou objevil na HBOGO), o to větší to bude kult až doba dozraje. :-) ()

Tomgunses

Zajímavé staré erotické filmové "obrazy", jednodušší příběh a vcelku příjemní herci. Trochu jsem se nudil, nicméně solidních 65% ()

Vlad

Obrovske minus za pouzitu hudbu, ktora do filmu pasovala jak ruzova na ferrari... Avsak aj napriek tomu hodne 4*, pretoze po ostatnych strankach sa jedna o velmi dobry film. Jemna neamericka (rozumej prirodzena) erotika zasadena do netuctoveho pribehu. K tomu autenticka vyprava a herecke vykony. Tu topornu dobu v ktorej si aj manzelia vykali vykreslili na vybornu, palec hore! ()

Veronika_.._

Jako proč ne. Mám ráda filmy, které se naprotso vymykají normálu. Zvolená hudba navíc podtrhla kontrast a kontroverzi filmu. Většině se asi líbil nebude ale své fanoušky si najde. Jáá patřím mezi ty druhé a spokojené a taky hodně okouzlené tímto filmem. ()