Televízna hra je vlastne rekonštrukciou súdneho procesu a snaží sa dopátrať príčin a motívov, ktoré viedli mladého muža k tomu, že sa pokúsil zavraždiť vlastného otca. Otec ho totiž pristihol pri pokuse vylámať domáci trezor. Nakoľko obžalovaný odmieta vysvetlenie motívu, súd pátra po príčine pokusu o vraždu prostredníctvom výpovedí svedkov. (RTVS)

Flego

Televízna inscenácia ako rekonštrukcia súdneho procesu je založený na výpovediach svedkov, ale chýba jej spád, napätie. Podobných projektov bolo natočených viac s lepším výsledkom. Piate hodnotenie, štvrtý komentár. ()

retroslovak

Taký priemer. Tento film nebol ničím výnimočný, podobných filmov som videl už viac. Možno keby tento film bol lepšie prepracovaný a prepojili zábery zo súdu zo zábermi z minulosti hlavného hrdinu, prípadne zábery o tom ako sa skutok presne uskutočnil, páčilo by sa mi to rozhodne oveľa viac. Navyše naozaj film je zakončený tak, že rozsudok sa vlastne nedozvieme. ()

Autogram

Súd pátra, pátra, ale k ničomu sa nedopátra. Divák sa dokonca (spoiler) nedopátra ani rozhodnutia súdu, lebo tento nekonečne dlhý film skončí skôr, ako by mal. Autorka Wanda Falkowská vytvorila absolútne nezvládnutý scenár, ktorý nemá čo povedať, a zbytočne ním potrápili diváka, podľa čsfd našťastie len jedného, teda mňa. ()

PatoP

Áno, výsledok súdneho pojednávania sme sa z tejto inscenácie nedozvedeli, no čo ma príjemne prekvapilo, boli skvelé herecké výkony každého z protagonistov. Režisérovi sa do postáv podarilo vybrať to najlepšie z najlepšieho. Preto stojí táto zabudnutá inscenácia za zhliadnutie a som rád, že nám ju RTVS naservírovala. Ale ako hovorím, škoda toho konca. ()