Mafie: Přísně tajné

(TV film)
  • Itálie Riina: Le verità nascoste (více)
Itálie, 2018, 45 min

Režie:

Jovica Nonkovic

Existují muži, kteří se stali mýty, ikonami naší doby. Ale ikona je, podle definice, obklopena tajemstvím a nedosažitelností. Tento pořad vypráví příběh nejzuřivějšího a nemilosrdného šéfa mafie všech dob. Jeho image, kterou hltala média i obyčejní lidé, postupně nahradila skutečnou osobu. Prozkoumáme nejintimnější a skrytá zákoutí mysli nejsilnějších, nejznámějších, nejvlivnějších a nejslavnějších veřejných osobností naší doby. Představíme vám nepublikovaný, lidský a detailní portrét protagonisty. (National Geographic)

Marze

Dokument s pachem krve. Reina mi pripomina diktatora Stalina, ktery zemrel bez majetku, protoze mu slo jen o moc. ()

Arsenal83

"Od ostatných sa líšil nebývalou zúrivosťou". Salvatore Riina, zvaný aj Corleone,  je všeobecne považovaný za najmocnejšieho, nebezpečnejšieho a najkrvilačnejšieho mafiána všetkých čias. Bol bossom všetkých bossov, meral len 158 cm a medzi nohami asi tiež žiadna sláva, takže komplex bol jasný. "Ľudia boli pre nich len čísla", hovorí svedkyňa. Čiže niečo ako Stalin, len svoju moc mal Salvatore obmedzenejšiu. Často vravieval: "Neberte ohľad na to, či sú tam ženy alebo deti." A takáto si pohodlne riadi mafiu aj z väzenia, dokonca si tam v pohodlí dožije a keď sa mu priťaží, tak mu dajú najlepších kardiochirurgov. Pritom hovädo, ktoré nemalo žiadne právo na dôstojnú smrť. V dokumente sa jasne hovorí: "Jeho sila spočívala v pohŕdaní ľudským životom." A štát sa o neho zadarmo staral pomaly ako o prominenta. ()