Keď sa Mark jedného rána preberie a pri odchode z bytu, v ktorom žije osamote, zistí, že sa nemôže dostať von, razom si je vedomý, že niečo nie je v poriadku. Jeho predtucha sa ešte väčšmi potvrdí v okamihu, keď sa mu o malú chvíľu cez stenu obývacej izby prebúra niekoľko susedov. Ich dvere od bytu boli totiž rovnako zabednené, ako tie jeho. Krátko nato cez okno príbytku spozorujú skupinku neznámych ľudí, záhadne odetých do oranžových návlekov, ktorí pri evakuácii niekoľkých susedov z paneláku naproti zastrelia muža na úteku. Kto sú tieto osoby a aké majú dôvody na takéto bezcitné konanie? Podarí sa Markovi spolu s niekoľkými preživšími dostať do bezpečia? (*CARNIFEX*)

Mamlas

Na to, jak to bylo laciné, musím říct, že jsem bez přeskakování a s napětím dojel do konce a bavilo mě to. Film je o lidech v domech, kde je nějaká nákaza a vojáci je izolovali. Rozehrává se děj se skupinou lidí různých povah, kteří každý po svém přistupují k řešení situace. Protože cca 80% lidí jsou statisticky blbci, tak to podle toho i vypadá. Nákaza moc lidí neskolí, oni se pomordují vzájemně aby prosazovali svá řešení. Docela zajímavá komorní studie převažující lidské tuposti a jejich rozhodnutích dělaných zbrkle a/nebo bez dostatečných informací. ()

Robur

Prvych 10 minut celkom fajn. Spozname hlavnych hrdinov, lokaciu, susedov v panelaku naproti s podobnym osudom. A potom nastane zlom uz len BLA BLA BLA.... Skoda, malo to potencial ale ten tvorcovia zadupali pod zem. ()

SpicyNugget

Mark se jednoho dne probere a zjistí, že se nemůže dostat z bytu. Někdo ho zabarikádoval uvnitř. Když se mu do bytu probourají sousedi, zjistí, že i oni mají stejný problém. Z interkomu se ozývá hlas, který informuje, ať všichni vyčkají v domě, protože byli nakažení virem (ne, Covid to tehdy ještě nebyl), pokud utečou, budou zastřeleni. Vyhlédnou ven z okna a uvidí lidi v hazmatech, jak nahání lidi, co se pokusili zdrhnout. Marek se sousedy musí okamžitě vymyslet plán, jak zdrhnout… Slabší scifárna. Námět super, koukat se na to dalo tak do půlky, pak už to bylo slabší. Konec fajn, klasika. Docela to ušlo. ()

Dalajlada

Pohádka o tom, co se děje, když Vám nikdo neřekne co se děje, ale za to Vám říká co máte dělat. Pohádka o tom, jak neinformovanost zabíjí. Nebylo by to vůbec špatné, ale chyběla tomu atmosféra a závěr byl slabý. Docela dost nelogiky. Ale bod navrch za nízkorozpočtovost a za to, že to nebylo dělané na zeleném plátně. ()