Fallen

WUTEN

Dokument čistě jednostranně zaměřen o zabitých policistech ve službě. Mluvili tam o čísle 150 mrtvých policistů za rok, za jaký rok? Kdo nejvíce vraždil podle rasy taky nikdy neřekli a jestli už byli pachatelé někdy trestně stíhaní předtím než zaútočili na policisty, to chtělo také rozebrat případy a pachatele. Co záběr to ubrečená scéna, já chci vidět fakta, čísla, od toho snad točí dokument. Proč mají lidi takové negativní názory na policisty, proč se to nesnažili nějak ověřit, tam měli kopnout hlouběji. Není se čemu divit že policistům nedůvěřují. Není to tak že všichni chtějí konat dobro a pomáhat, je to tak že jenom někteří a ostatní chtějí ukázat svojí důležitost, já jsem tady ten hlavní, demonstrovat svojí moc nebo si udělat kariéru. Jsou tam výpovědi rodin zemřelých švestek, pořád se tam brečí a potom začnou strašit s číslem kolem 21 000 tisíc mrtvých poldů, jenže to za posledních 300 let, a kolik zabili poldové nevinných lidi, takovou statistiku už nikdy nenajdete. Stačí si otevřít strejdu googla, kolik poldů použilo absolutně nepřiměřeně svoje síly a pravomoce na neozbrojeného člověka. Vy si nesmíte ani pšouknout před ním, jinak by to vyhodnotili jako útok na veřejného činitele. Kolik takových případů bylo, že člověk se chtěl podrbat na frňáku a oni ustřelili ne jeho nos ale celou hlavu, samozřejmě to odůvodnili tím že, on si chtěl šáhnout do kapsy pro zbraň, potom tu zbraň nenajdou tak se vymluví že ta propocená peněženka s hromadou přilepených hašlerek byla podle jejich úsudku zbraň. Na tiskovce to někdo okecá, tak jsme se spletli a jedeme dál. Je to jednoduchý pohled do života zabitých policistů, hromada scén od výpovědí rodin. Střih, hudbu, výpovědí hodnotím kladně, ale jak jsem řekl už, chtělo to kopnout hlouběji a snažit se vypátrat příčiny toho proč je tolik zabitých a proč jsou tak neoblíbení. Za celý dokument udělali nějakou anktetu na ulici, to je ovšem málo, pro mě je to jen za 2*. ()