Nanacu no kaigi

• Japonsko 七つの会議 (více)

Tsuki

Pokud jste fanoušky Hanzawy Naokiho, tak je tento film jednoznačně pro vás! Samotnou mě překvapilo, nakolik tento film navazuje na úspěch seriálu Hanzawa Naoki. Odehrává se sice v jiné realitě a s úplně jinými postavami, ale očividně byl cílený na stejnou sortu diváků. Nejde totiž pouze o to, že samotnou předlohu napsal stejný člověk (spisovatel Ikeido Jun), ale dokonce byla do hereckého obsazení vybrána většina herců, které známe právě z Hanzawy Naokiho. Masato Sakaie zde sice nenajdeme, ale jinak nás filmem provází Kagawa Teruyuki, Oikawa Mitsuhiro a mnoho dalších výborných herců, které jsme si mohli oblíbit v Hanzawovi. Tématika je taky podobná, pouze hlavní postava je charakterově hodně odlišná od Hanzawy. Ale ve výsledku má stejně dobré cíle. A příběh je skutečně velmi hutný, napínavý a vše se nám odkrývá hezky pozvolně. Konec je k zamyšlení obzvlášť pro Japonce (ale nepochybně i pro spoustu jiných lidí), jelikož naráží na otázku, zda člověk někdy nepřikládá až moc velkou důležitost práci a firmě, pro kterou pracuje, na úkor jiných součástí života včetně lidských vztahů, férového jednání vůči lidem, a vůbec lidskosti obecně. Závěr se mi proto hodně líbil a celkově musím říct, že jde nejen o příběhově a herecky kvalitní film, ale zároveň o film obsahově hodnotný. Z toho důvodu, ačkoli jsem váhala mezi 4 a 5 hvězdami, se nakonec lehounce přikláním k vyššímu hodnocení. Pokud tedy máte dlouhou chvíli při čekání na druhou sérii Hanzawy, rozhodně tento film doporučuju. (Viděno na palubě letadla společnosti Lufthansa.) ~(4,5)~ ()