Bungalov

(TV film)
všechny plakáty
Drama / Psychologický
Československo, 1982, 68 min

Miestny starec ubytuje mladý pár zaľúbencov v jednom prázdnom bungalove uprostred prírody. V noci sa však objaví starší zrelý muž, ktorý bungalov dokonale pozná a tvári sa, že žije v susedstve. V rozhovoroch zahalených akýmsi tajomstvom sa mladé ideály a ilúzie o správnosti a plnosti života konfrontujú s vyhasnutými citmi a prázdnotou konzumerizmu. (Československá televize)

retroslovak

Pozerám, že film zatiaľ nedosiahol ktovieaké hodnotenia, nuž ja svojím hodnotením možno prekvapím, ale podobné komorné drámy naozaj považujem za pre mňa nesmierne zaujímavé. Dobre sa mi pozeralo na mladú Táňu Červenákovú, neskôr Radevu a takisto som si veľmi obľúbil aj herca Mariána Geišberga. Výborne sa pozeralo aj na manželov Jozefa a Kvetu Stražanovcov. Ku deju sa moc vracať nebudem, ale zaujímavo sa to rozvíjalo a postupne sa dozvedáme rôzne zaujímavé skutočnosti. Pokúsil som sa napísať krátky obsah tak dúfam, že sa tu čoskoro objaví. Tiež by podobných diel z košickej televízie vyplávalo na povrch čo najviac, stále je toho veľmi veľa v archíve, čo vôbec nepoznáme a zatiaľ o tom aj CSFD mlčí, ja sa to postupne snažím meniť, aby tomu tak nebolo. ()

majo25

Komorná inscenácia odohrávajúca sa v jedinej miestnosti je zaujímavá iba z dvoch dôvodov: že bola natočená a spracovaná nie v bratislavskom, ale košickom štúdiu a obsadená hercami prešovského divadla (Staržanovci, Radeva) a tým, že si vzala predlohu z "kapitalistického" Nemecka a rozoberá osudy ľudí naučených žiť v nie socialistickom svete. Svojím spôsobom odvážne. Inak ma príbeh príliš neoslovil a konanie postáv a dialógy hercov pôsobili pre mňa málo vierohodne. ()