Nil: 5 tisíc let historie

• Česko Nil: Pět tisíc let historie (více)
Velká Británie, 2019, 3 h (Minutáž: 45 min)

Scénář:

Bettany Hughes

Hudba:

Jerry Lane

Bettany Hughes, Elizabeth Taylor (a.z.)

Epizody(4)

Bettany Hughesová vyrazí na impozantní cestu historií, na které nám přiblíží starověký Egypt. Plaví se na vlastní tradiční lodi dahabiya více než 1 600 km z Káhiry k Vysoké Asuánské přehradě na Nilu. Na cestě se zastaví na nejznámějších a nejúchvatnějších místech. Tento barvitý cestopis v sobě prolíná záhady, objevy, nádherné scenérie a novodobá setkání a zaměřuje se např. na pradávné klepy o sexuálním životě bohatých a slavných a detailně nás seznámení s babičkou krále Tutanchamona. Předloží nám tak jedinečný a nezapomenutelný obraz důležitých okamžiků dějin starověkého Egypta. (Viasat)

Recenze uživatele Marze k tomuto seriálu (2)

Nil: 5 tisíc let historie (2019)

Dojem mi trochu kazí nehezká přelidněná plackoidní krajina okolo řeky. Jinak hodně místních zajímavostí a minirozmluv s domorodci. ()

Epizoda 2 (2019) (E02)

Egypt je známý svými faraony. Měl jich skoro 80. Průvodkyně vás zavede na neturistická místa údolí Nilu přibližně 250 - 500 kilometrů od Káhiry. Podzemní sedmikilometrové katakomby sloužící k uskladňování mumifikování zvířat, neznámá památky , starověké poutnické město Abidos  ,oáza s lekníny sloužícími dřív jako party droga apod. Z Egypta přijde každým pět let zpráva, že obyvatelstvo opět vzrostlo o několik milionů a přitom jsou závislí na dovozu obilí. Z hlediska přírodních krás se mi údolí Nilu zdá turisticky nezajímavé . Pole vedoucí od řeky až k poušti. ()