YouTube Trilogy: 4 Songs, History, Asian Girls

James Benning

Scénář:

James Benning

honajz2

YouTube Trilogy, Last Dance, Double Yodel a 57. Čtyři Benningovy filmy, o kterých nic nevím a jejich obsah mi tak zůstává neustále utajen. Teda teď už to platí jen o třech, protože právě YouTube Trillogy jsem konečně sehnal a dneska taky konečně viděl. A ačkoli to tak trochu naplnilo mé představy (nebo spíš obavy), líbilo se mi to. On je to sice jenom sestřih "náhodných" videí z YouTube, ale je v tom nějaký záměr. Není to jenom ukázka různorodosti videí, co se tam dají objevit (nebo spíš daly, lesbické porno by asi neprošlo těmi jejich podmínkami... nicméně tady to je fakt různorodé, jsou tu historické záběry, memy, rodiče natáčející děcko při narozeninách i třeba ta strašně divná videa (tady třeba je žena v bahně) a je toho zde mnohem víc), ona to je i jakási studie lidí, jejich historie, práce, zájmů, formy zábavy, tvorby... Jenže je jenom docela dobře načrtnutá, ale neukazuje všechno a je málo podrobná. Asi by mi ani nevadilo, kdyby to klidně trvalo hodinu i víc a ukázalo to fakt všechno, protože mi to přišlo překvapivě docela podmanivé (i když záleží na videu). Takhle je to dobrý nápad, ale nedotažený. I když jde jen o sestřih několika videí z YouTube. A potěšil mě odkaz na American Dreams (zpomalený záběr na Hanka Aarona) a hlavně na Ten Skies, ze kterého zde je kus jedné z nejlepší scén. Lepší 3* ()