Sator

Na samotě v pustém lese se nachází jedna rodina, jejíž členové slýchají hlasy. Rodinu pozoruje Sator, nadpřirozená entita, která se je pokouší získat. (Flekoun58)

xxmurphyxx

Lacná kokotina a podivínovi z lesa, čo dve tretiny filmu behá po lese a fúka do píšťaly, hľadá psa alebo vidí starú babu v pyžame s líškou kolo krku a srnčou lebkou na makovici až mu z toho na konci kvalitne zajebe a pripraví aspoň na pár minút nejaký bašavel, ktorý človeka vytrhne z kómy. Ale aby som bol objektívny, musím uznať, že prostredie bolo naozaj parádne a zopár krátkych scénok, ako napr. oheň v lese alebo biele pyžamo uprostred tmavého lesa v noci boli síce jednoduché ale extrémne atmosférické. Ale ani tých pár vymazlených scén nezachráni túto nudu. A pritom začiatok vyzeral viac ako sľubne. ()

Astaroth12

Ide o jeden z najnudnejších lesných survivalov, aké som videl. Hlavná postava je asi nemá, lebo po celú dobu som od neho nepočul ani hláska. Film ubieha veľmi pomaly, sem-tam sa tam mihne nejaká postava o ktorej neviem ani hovno a ani to podstate vedieť nepotrebujem. Keď prišli na scénu tí kráčajúci kožušníci pripomínajúci opilcov odchádzajúcich z maškarného plesu, v tej chvíli som nevedel, či mám plakať alebo sa smiať. Celý film zachraňuje iba atmosféra lesného prostredia a niečo tajomného v nom. Ale ako náhle sa zjavili, tí zle odetí vandráci, bolo vzápätí i po atmosfére. To tak vyzerá, keď režisér, scenárista i kameraman sú jedna osoba. Slabučké 2*. ()

J*A*S*M

Před zhlédnutím jsem o Satorovi věděl jen to, že má aktuálně 90 % pozitivně vyzívajících recenzí na Rottenech, takže jsem do něj šel poměrně natěšeně. Chyba lávky. Díky pěknému lesnímu prostředí se snímku mnohdy nedá upřít slušná atmosféra, ale jinak je to takovéto za pár šupů pořízené honění vnitřních pocitů začínajícího tvůrce, se kterým se předvede na pár festivalech, kde mu zatleská pár kritiků oceňujících vyloženě antidivácké snímky, a pak se za ním zavře voda. Grahama nezatracuju, nějaké schopnosti tam vidět jsou, tohle ale měl být spíš kraťas. ()

fugazi

Jordan Graham napsal, natočil, zrežíroval, sestřihal a ozvučil. Kdyby si k sobě vzal aspoň jednoho člověka navíc, možná by zjistil, že jeho pobíhání po lese trvá o hodinu víc, než je snesitelný ... 3/10 ()

tron

Zbožňujem lesné horory a taktiež folk horor. Sator je spočiatku temer výborný. Nie je to nejaká pecka desaťročia, ale ide si po svojej ceste a tá je veľmi zaujímavá, vzrušujúca a echt hororová. Neničia ju ani priemerní, neviditeľní herci a herečky. Samotný Sator je skvelý, vybudovali okolo neho dobré univerzum. V druhej polovici to ale začne (napriek pomerne krátkej minutáži) stagnovať a ku koncu už som sa fakt nudil. ()