Creepshow - Season 3 (2021) (série)

Skeletons in the Closet / Familiar (S03E02)

(epizoda)

Trevor

Výstižný komentár majo007, prvá epizóda ktorá sa odohráva v spomínanom múzeu rekvizít vzdáva hold tophororom a vôbec tu nevadí skopčené Psycho, kostlivec z Iasona a Argonautov či Kubrickovo Osvietenie, bohužiaľ druhá poviedka je strašná bieda a tak treba ísť objektívne s hodnotením nižšie. ()

majo0007

Budem hodnotiť len prvú epizódku, lebo druhú Familiar si z večera do rána už ani nepamätám (akýsi démon prenasledoval negra a zaspával som pri tom). V Skeletons milým spôsobom vzdáva Nicotero poctu, hold a peje ódu na kultovky hororového žánru. Dej sa odohráva v obchode s filmovými-mňam-rekvizitami (uvidíte Freddyho rukavicu, Ashovu motorovku, dokonca som si všimol alien-egg, atď), kde sú nie všetky kúsky zaobstarané poctivým spôsobom. Fanúšika poteší po dlhom čase akcia striebornej gule z Coscarelliho Phantasm a takisto presná kópia Hitchovho Psycho mordu v sprche políčko po políčku v čb. Záverečný fight dvoch kostlivcov ala Evil Dead 3 v stop-motion animácii bol čerešničkou na torte. Nostalgicky pekné. ()