CaptainPixel

Mistama velmi 'letem-svetem', mistama zajimave detaily, dobove zabery z let sedesatych, osobnost Lee Iacocca, strasti ke konci vyvoje nove generace legendy a prostor vyhrazeny fanouskum modelu, celkove moc pekne natocene a pro 'autickare' vsech zemi urcite zajimave pokoukani. Pokud nekoho zajima detailneji, jak probiha zrod noveho modelu znacky, mohu rozhodne doporucit knihu: "Car: A Drama of the American Workplace". Je to sice 'jenom' o Ford Taurus, me to ovsem zcela pohltilo. Doufam, ze se mi podari najit podobnou knizku o Mustangu, jenom si nejsem ani trochu jisty, ze by Ford nekomu umoznil tak bezkonkurencni pristup jako mela sveho casu Mary Walton. ()

RoyBatty444

Dokument o vzniku šiestej generácie Mustangu a 50 výročí. Preberá sa história ako aj zrod nového modelu až po deň predaja prvého kusu (Job 1). Ťažiskom sú osoby stojace za zrodom od dizajnérov, vývojárov až po nadšencov. Objaví sa niekoľko zaujímavých informácií ako: 1, ktoré automobilé spoločnosti sa položili hlavne po ekonomickej kríze od 2007 Oldsmobile (1897-2004), Plymouth (1928-2001), Pontiac (1926-2010), Hummer (1992-2010), Mercury (1938-2010), Saab (1937-2012), Saturn (1985-2010) 2, od oznámenia po prvé autá na ceste trvala cesta 5 rokov 3, výrába sa vo Flat Rock výrobnom závode v mimo Detroit 3, predalo sa zatial 9 mil. Mustangov na celom svvete a v prvom roku nepredala žiadna automobilka viac áut 4, na svete je 250 Mustang clubov s 50,000 členmi a i. Legendu sa vzkriesiť podarilo! ()