Annie patří ke společenství Amishů. Když se její muž rozhodne opustit stávající existenci a žít mezi normálními Američany, či „Angličany“, jak jim Amishové přezdívají, čelí Annie hluboké krizi. Situace se však ještě zhorší ve chvíli, kdy se muž vrátí a žádá opatrovnictví jejich syna. Aby dosáhl svého, je ochoten i zabíjet. (Filmbox)

Anet21

⚪Celý film pôsobí skôr televíznym dojmom, i to, ako rýchlo prejde z módu ,,sociálna dráma" na ,,thriller" je skôr amatérske. V závere nie je ani jasné, čo chcel filmom scenárista divákovi povedať - najprv sa veľmi jasne snaží naznačiť prerod ženskej postavy vyrastajúcej v amišskej rodine do pozície feministickej ženy, ktorá sa stavia aj za svoje práva, aby v závere otočil naratív a hrdinku znova uvrhol do amišskej komunity, akurát s iným mužom, ktorý ,,už určite bude lepší a bude z toho harmónia na celý život." Určite.⚪ Hodina 20 minút sa celkom vlečie a záver je veľmi ľahko odhadnuteľný, celý film potom pôsobí skôr dojmom filmu, ktorý odkúpi Tv Doma na vysielanie v sobotu o 21:50⚪ ()

Arsenal83

Thrillerová zložka na TV parametre ešte vyšla, ale pointa mi prišla divná. V podstate tí Amišania sú ukázaní ako skvelí ľudia, síce aj nejaká ženská trocha začne bojovať za ženské práva, ale nakoniec si uvedomí, že je to vždy lepšie ako tam vonku. A ten, čo chce od Amišanov odísť je záporák. Režisérka hallmarkovských rozmerov Ali Liebert k filmu uviedla, že chcela poukázať hlavne na vieru, týranie žien a feminizmus. Tak to sa jej veľmi nepodarilo. ()

Johnny.ARN

Týto divní židia, zaseknutí v 19.storočí, to ti je zvláštna sekta. Jebe im to na hlavu, alkohol je ich priorita a vozia sa na kočoch. Čakal som nejakú fajnovú krimi o vyšetrovaní a podobne, ale dostal som super tupú kokotinu, ktorá v polke filmu nevie, čo chce byť. Jedna len za tých podivínov, to je taká neokúkaná novinka. 1 z 5 ()