Queer - Série 13 (2019) (série)

Respekt je sexy (S13E10)

(epizoda)

Občas se ráda hezky obleče a jde se opít. A přitom nemá zájem, aby jí automaticky někdo sváděl. A když už třeba chce, ráda by si chtěla vybrat, kdo to bude. Chcete to taky? (Česká televize)

Marze odpad!

Dokument popisuje činnost české neziskové organizace, nebo hnutí , kde sexistky společně s nějakým típkem přemlouvají hudební kluby a bary, aby se zapojili do jejich sítě, kde když muž osloví ženu, může se obrátit na barmana nebo sekurity , pokud je jí to nepříjemné a host je z podniku vyhozen. Vzpomněl jsem si na přednášku Vladimíra Komárka, který mluvil o svých zkušenostech z USA (odkud k nám sexismus přišel), který říkal, že v Americe, když se k vám přibatolí malá holčička, rychle utíkejte, protože pokud jí sáhnete na vlásky, máte na krku žalobu. Říká, že toto je pro vztahy ve společnosti více zničující než fašismus. V tomto dokumentu říká sexista: "To by mělo být tak, že se můžeme obrátit na kohokoliv o pomoc v tom podniku". Obě slečny mluví v dokumentu nepříjemným afektivním tónem a domnívám se, že mohli být v dětství sexuálně zneužívané. Odtud jejich nedůvěra a až nenávist k mužům. Jedna z nich, zřejmě přistěhovalkyně a sexistka říká : " Ten, kdo to posuzuje neví, jak nepříjemná je ta situace pro někoho. Neměl by dělat policii vztahů, ale zjišťovat, co se děje". Můj názor je, že tyhle extrémní lidi vezme vítr jako vzal komunisty. Ty nás paradoxně od těchto ideologií chránili. V šedesátých letech se spolu lidi bavili, v sedmdesátých se ignorovali. Pak zase v devadesátých bavili (kdy se v narvaných hudebních klubech bavili cizí muži a ženy spolu) a v nultých nebavili. Aktuálně probíhá děsivá válka na Ukrajině ,kde samozřejmě zastávám pacifistický postoj. Ale Rusové museli být před invazí hodně vyděšení, když viděli jaké ideologie se přiblížili se zamýšleným vstupem Ukrajiny do EU k jejich hranicím a tradiční pravoslavně kultuře. Pánové, vykašlete se na české sexistické baby. Na východ od nás Ukrajina, Rusko apod. jsou mnohem milejší ženy, které nepřebírají mužské vzorce chování, ,vyznávají rodinné hodnoty a ještě se oblékají do sexy ženských šatů. ()