silentname

"Same Time, Next Christmas". Jo prečo nie? Myslím si, že tento romantický film patrí asi medzi tie lepšie, ktoré som počas týchto predvianočných sviatkov pozrel. Má celkom sympatické obsadenie, relatívne uveriteľné romantické momentky a okrem toho čas, ktorí naši hlavní hrdinovia spolu strávili je dostatočný na to, aby som dokázal povedať, že majú medzi sebou aj dobrú chémiu a pôsobí to uveriteľne. Je fajn vidieť zase Niu Vardalos. Myslím si, že ostala posledné roky trošku zabudnutou a "My Big Fat Greek Wedding 2" bol dosť rozpačitým filmom. Tu má menšiu rolu, ale rozhodne mám pocit, že si ju celkom dobre užíva. Pozitívne stránky filmu pre mňa sú, že naša hlavná hrdinka nie je workoholička, nemáme tu žiadneho hajzlíckeho frajera a napriek tomu, že vieme ako to dopadne, ukazuje to trošku scénky spôsobom, ktorý je uveriteľnejší. A myslím si, že dobre je to vidieť v scénke požiadania o ruku. Myslím si, že to tam celkom dobre vystihli. Nebudem spoilovať, no podľa mňa to zvládli dobre. Natočené je to tiež celkom pekne. Všimnite si tú krásne zafarbenú oblohu počas západu slnka (ktorý je mimochodom vidieť aj na posteri), ten nádherný oceán a podobne. Čo film drží späť? Niekoľko veci. Opäť je to vysoko predvídateľné, ale to už od týchto filmov aj očakávam. Moc prekvapení sa nechystá. Je blbé, že si do filmu dali malé dievča, ktoré počas 3-och rokov moc nezostarne. Toto úplne nevyšlo. A potom toto je film, ktorý rád používa 3 slová. "ONE YEAR LATER". Lebo uvidíte to dokopy (pokiaľ si dobre pamätám) 5krát. To je celkom dosť. To už je až komické. Ako celok si myslím, že ide ale o celkom schopnú romantiku. Minimálne je živšia a energickejšia, než niektoré posledné filmy čo som videl. Ale tiež je treba povedať, že tempo filmu nie je veľmi šťastné. Pôsobí dlhšie než v skutočnosti je. Viem, že to znie zvláštne, ale miestami to išlo dosť pomaly. Hodnotenie: C+ ()