17 000 ostrovů

• Kanada 17 000 Islands
všechny plakáty
Krátkometrážní / Dokumentární
Norsko / Indonésie / Kanada, 2013, 40 min

Za totalitárního Suhartova režimu vznikl Miniaturní park nádherné Indonésie jako utopická ukázka zidealizovaného života na 17 tisících indonéských ostrovech. Park zůstal otevřený a je populární i po zhroucení militaristického a zkorumpovaného režimu v roce 1998. Dodnes je mementem jeho propagandy. V rámci divákovy interakce s filmem, tedy práce s audiovizuálním materiálem vytvořeným štábem dokumentu, vzniká dekonstrukce a reflexe této reprezentace idealizované kultury. (MFDF Ji.hlava)

Stegman

Na tuhle interaktivní podivnost jsem narazil na festivalu Ji.hlava (2015) a trochu jsem jim to tam pokazil, tak se těm brigádníkům, co to tam měli na starost (nebo ajťákům, co to tam jeli spravovat), tímto ještě jednou omlouvám. :D Na svoji obranu musím říct, že jsem to neudělal schválně (ale ano, to je zásadní argument!), pak taky, že program na prohlížení 17 000 ostrovů se seknul, aniž bych s ním dělal bůhvíco, pak taky, že zbývala asi půlhodina do zavíračky (v předposlední den festivalu!) a nakonec to hlavní: nikdo o nic stejně nepřišel, páč ty desítky půlminutových videí, co se daly rozkliknout, ani nestály za to. Home videa bez ladu a skladu. Díky, přijdu zas. :) ()