Sága rodu Forsytů - To Let (2003) (série)

Epizoda 5 (S02E05)

(epizoda)

Tolik bolesti, kolik se v poslední době sneslo do forsytovských životů, je až k neunesení. Skoro to vypadá, jako by se škodolibý osud rozhodl vybrat si od každého z nich naráz svou konečnou, krutou daň: Irene už podruhé v životě oplakává milovaného muže, Fleur a Jon svou nenaplněnou lásku, Soamesovi rve srdce žal milované dcery. Jenomže i kdyby si člověk oči vyplakal, život jde dál. Musí jít. Milosrdný čas jednou zacelí i ty nejhlubší rány. Nebo alespoň otupí tu největší bolest. Čas a vzdálenost. I na tu teď spoléhá nejmladší z rodu Forsytů. (Česká televize)

fabecc1222

Se zakončemím jsem se trefil tak napůl. Nakonec tedy nedošlo na Soamesovu smrt, jakožto posledního "držáka" z původní mužské party Forsytů, ale to druhé očekávané, tedy vztah Jona a Fleur, a jeho vyústění, to se zde uděje, pro mnohé určitě rozčarování, že velká láska neskončí velkým happy endem, ale ne vše má prostě takový sladký, romantický konec. V závěrečné scéně se pak snad jakoby všechny křivdy  a vnitřní utrpení konečně vytratily. ()