Herself

Sandra (Clare Dunne) je mladá matka, ktorá sa rozhodne opustiť svojho násilníckeho manžela a so svojimi dvoma dcérkami nachádza dočasné útočisko v moteli. Jedného dňa sa rozhodne, že sama vybuduje svoj vlastný domov, pri čom jej pomôžu ľudia, ktorých nikdy pred tým nepoznala. Popritom si začína uvedomovať silu a schopnosti, o ktorých pochybovala, že ich v sebe má. (sochoking)

sochoking

Milujem sociálne drámy a špeciálne tie od Anglánov, kde niekto začína od píky, ale toto- takýto príbeh, som naozaj nečakal! Naozaj výborný nápad a myšlienka, ktorú mne osobne zhadzuje taká naivita toho, kto písal scenár. Hoci ten záver bol drsný a pomýšľal som i nad plným hodnotením, ale nakoniec mi to prišlo ako 'rozprávka'. Jeden z hlavných hrdinov (Aido) to koniec koncov i sám povedal, že 'toto' sa v tejto krajine nestáva. A nielen tam, u nich, ale nikde! 75% ()

silentname

Hoci v jadre som mal po celú dobu z "Herself" pocit, že film nie je výborný ale stále dosť dobrý a zaujímavý, tak v záverečných 15-tich minútach to urobí niekoľko tak silných momentov, že som ostal úplne ohromený. Priznávam, že ma film v tomto prekvapil a dal tomu oveľa väčšiu silu a energiu. A nie, nebudem vám to spoilovať. Pozrite si film sami a uvidíte. Ale nielen záver je skvelý. Myslím si, že film celkovo odviedol dobrú prácu. Je zaujímavé vidieť ako je Sandra neustále z tej nepríjemnej udalosti traumatizovaná, no súčasne sa v nej bijú aj iné pocity a nevie ako s nimi fungovať. Obdivujem jej odvahu urobiť niečo obrovské a priniesť pre svoje dcéry lepšie možnosti než život v nejakom apartmáne. Čo na mňa nefungovalo sú akurát scénky zo súdnej siene, ktoré pôsobia ako veľké klišé a nemám pocit, že by filmu pridali nejakú väčšiu hĺbku. Nie sú hrozné a ich výsledok stojí za to, no nemal som pocit, že toto by bola tá správna cesta. Postavy sú ale veľmi dobre zacyhtené a hoci film nemá takú silu ako napríklad mala "Custody", ale aj tak si svoje momentky našiel a dokázal ma presvedčiť. Za mňa hovorím, kľudne si tento nenápadný film čeknite. Je dosť dobrý. Hodnotenie: A- ()